Macron Stadium

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Macron Stadium (dawniej Reebok Stadium) – stadion piłkarski w Horwich, niedaleko Boltonu, na którym swoje spotkania rozgrywa drużyna Bolton Wanderers.

Stadion – budowla sportowa, przeznaczona do rozgrywania zawodów różnych dyscyplin sportowych oraz innych masowych imprez widowiskowych lub komercyjnych (targi).Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

Stadion wchodzi w skład kompleksu sportowego, w którym znajduje się również hotel. Jest on usytuowany bardzo blisko węzła autostrady M61, który zapewnia dobrą komunikację z resztą miasta.

Reebok Stadium został otwarty 1 sierpnia 1997 roku przy współpracy: Bolton Wanderers FC, Lobb Sports Architects, Deakin Callard Desing Consultants, Watson Steel oraz Birse Construction.

Jest to jeden z najlepszych ośrodków sportowych i rekreacyjnych na terenie Wielkiej Brytanii. Nad krzesełkami rozwinięty jest dach na wysokości 27 metrów. W skład wyposażenia stadionu wchodzą: telebim, na którym pokazywane są najciekawsze sytuacje w meczu oraz powtórki, podgrzewana murawa oraz wielofunkcyjne pokoje i pomieszczenia zarządu klubu. Charakterystyczną specyfiką stadionu są oddzielne tunele, którymi wchodzą obie drużyny na boisko, dodatkowo każda z innej strony boiska.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

Stadion ma pojemność 28 723 widzów. Fani przyjezdni mają do wykorzystania około 5000 miejsc. Miejsca dla kibiców drużyny przeciwnej znajdują się na wyższym piętrze trybuny południowej za jedną z bramek (3000 miejsc) oraz na niższym piętrze tej samej trybuny (2000 miejsc). Na trybunie północnej znajduje się sektor rodzinny.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Reebok Stadium w stadiony.net Polska
  • The Stadium Guide Anglia
  • Reebok Stadium w nocy
    Reklama