Maciej Januszko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Maciej Andrzej Januszko (ur. 18 sierpnia 1953) – polski wokalista, basista i gitarzysta.

Luz (Ludzie Uwaga Zaczynamy) – program publicystyczno-muzyczny dla młodzieży nadawany w TVP w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych powstały na podstawie pomysłu Olgi Michalczuk i Anny Kotłowskiej w 1988 roku. Jego emisja miała miejsce w poniedziałkowe popołudnia w pierwszym programie Telewizji Polskiej. Prowadzącą program była Anna Mentlewicz, w towarzystwie Macieja Januszko lub Tomasza Żądy. Emisja zastąpiona została programem Rower Błażeja.VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana w Warszawie – jedno z najstarszych liceów w Warszawie o tradycjach sięgających 1905.

Życiorys[ | edytuj kod]

Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana w Warszawie (1973).

Współtwórca i lider zespołu Zjednoczone Siły Natury „Mech” – następnie Mech. Występował również w duecie z Jackiem Skubikowskim. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych współprowadził wraz z Anną Mentlewicz program LUZ, emitowany w programie 1 Telewizji Polskiej.

Od 2006 uczestniczył w projekcie OME (tOMEk Beksiński) – wydanej w 2011 płyty z tekstami Tomasza Beksińskiego.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Piosenki z różowej scenki – album studyjny Jacka Skubikowskiego wydany w 1990 roku przez wytwórnię Bravo. Reedycje albumu wydały także wytwórnie Polton (1991), Caston (1992) i Agencja Artystyczna MTJ (2007). Album ukazał się na płycie CD oraz na kasecie. W 2007 roku ukazała się kontynuacja albumu zatytułowana Nowe piosenki z różowej scenki.

W 2009 wraz z Tipsy Train wystąpił na zorganizowanej przez ten zespół imprezie „W hołdzie Black Sabbath”, wykonując m.in. utwór pt. Black Sabbath.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Tipsy Train – polski zespół rockowy typu Coverband, założony w 1991 przez Grzegorza Kotyłło i Wojciecha Cugowskiego.
18 sierpnia jest 230. (w latach przestępnych 231.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 135 dni.
Jacek Skubikowski (ur. 25 września 1954 w Warszawie, zm. 13 czerwca 2007 tamże) – polski piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, prezenter telewizyjny i sceniczny, z wykształcenia prawnik.
Pabieda – polska grupa punkrockowa powstała w Malborku w 1987. Zasłynęła ze swojego pierwszego albumu To jeszcze nie koniec!. Do 1995 zespół zagrał około 300 koncertów na terenie całego kraju oraz w Rosji i Francji. Zespół zawiesił działalność w 1995 i po długiej przerwie w 2002 wydał kolejny album Nowa płyta.
TVP1 (Program Pierwszy Telewizji Polskiej, potocznie Jedynka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP1) – polska publiczna stacja telewizyjna i zarazem najstarsza polska stacja telewizyjna, utworzona 25 października 1952, która regularną emisję programu rozpoczęła 23 stycznia 1953 (rok po utworzeniu w Warszawie eksperymentalnego studia telewizyjnego).

Reklama