• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Macaulay Culkin  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Kieran Kyle Culkin (ur. 30 września 1982 w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, były aktor dziecięcy.Bonnie Bedelia; właściwie Bonnie Bedelia Culkin (ur. 25 marca 1948 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka filmowa najbardziej znana z roli Holly McClane, żony głównego bohatera Johna McClane’a (w tej roli Bruce Willis), w słynnych filmach akcji Szklana pułapka (1988) i Szklana pułapka 2 (1990). Swoją aktorską karierę zaczynała jako nastolatka grając przez 6 lat w amerykańskiej telenoweli Love of Life (1951-80). Od tego czasu wystąpiła już w ponad 50 filmach; od początku lat 90 głównie w produkcjach telewizyjnych. W 1984 za rolę w dramacie Serce do jazdy (1983) otrzymała nominację do Złotego Globu.

  Macaulay Carson Culkin (ur. 26 sierpnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykański aktor i muzyk, który zdobył międzynarodową sławę dzięki roli Kevina McCallistera w filmach Kevin sam w domu oraz Kevin sam w Nowym Jorku.

  Młodość[ | edytuj kod]

  Urodził się na nowojorskim Manhattanie, jest trzecim z siedmiorga dzieci Christophera Corneliusa „Kita” Culkina i Patricii Brentrup, którzy byli ze sobą związani od 1974. Jego matka, pochodząca z Dakoty Północnej i posiadająca niemiecko-norweskie korzenie, pracowała jako telefonistka. Ojciec natomiast był kościelnym w miejscowym kościele, a w dzieciństwie występował jako aktor na Broadwayu. Ma dwoje starszego rodzeństwa, Shane'a (ur. 1976) i Dakotę (ur. 1978, zm. 10 grudnia 2008) oraz czworo młodszego: Kierana (ur. 1982), Quinn (ur. 1984), Christiana (ur. 1987) i Rory'ego (ur. 1989). Jego przodkowie od strony ojca pochodzili z Irlandii, Niemiec, Anglii, Szwajcarii i Francji. Siostra jego ojca, Bonnie, również jest aktorką filmową, zagrała m.in. w filmie Szklana pułapka. Poza Macaulayem, swoich sił w aktorstwie próbowali także Christian i Quinn, ale bez większych rezultatów. Lepiej powiodło się natomiast jego dwóm młodszym braciom Kieranowi i Rory'emu, którzy nadal występują w filmach.

  Sonic Youth, zespół rockowy założony w Nowym Jorku w 1981. Troje jego twórców: Thurston Moore, Kim Gordon i Lee Ranaldo działało w nowojorskim środowisku no wave. Moore i Ranaldo grali razem z Glennem Branką w jego eksperymentalnym zespole próbując odkrywać nowe zastosowania gitar. Gordon brała udział w organizacji Noise Festival.John Candy (ur. 31 października 1950 w Toronto w prowincji Ontario, zm. 4 marca 1994 w Durango w Meksyku) – amerykański aktor komediowy pochodzenia kanadyjskiego.

  Przez pięć lat uczęszczał do katolickiej szkoły, przeniósł się do Professional Children's School, kształcącej dziecięcych aktorów. Uczył się również baletu w School of American Ballet.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.
  Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.
  Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Pogrzeb wikinga (ang. Rocket Gibraltar) – amerykański dramat z 1988 roku w reżyserii Daniela Petrie z Burtem Lancasterem, Patricią Clarkson i Macaulay’em Culkinem w rolach głównych.
  My Girl (hangul: 마이걸 Mai Geol) – południowokoreański serial telewizyjny emitowany na antenie SBS. Serial był emitowany od 14 grudnia 2005 do 2 lutego 2006 roku, liczy 16 odcinków. Serial emitowany był w środy i czwartki o 21:55. Główne role odgrywają w nim Lee Da-hae, Lee Dong-wook, Lee Joon-gi i Park Si-yeon. Romantyczna komedia była hitem, najwyższa oglądalność wyniosła 24,9%. Aktorom Lee Da-hae, Lee Dong-wook i Lee Joon-gi status gwiazd Hallyu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.959 sek.