ViacomCBS Networks EMEAA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z MTV Networks Europe)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

ViacomCBS Networks Europe, Middle East, Africa & Asia (EMEAA) (także: VIMN; dawniej: MTV Networks Europe) – oddział regionalny Viacom International Media Networks, części amerykańskiej korporacji mediowej, ViacomCBS Domestic Media Networks. Odpowiedzialny jest za produkcję i dystrybucję kanałów telewizyjnych tego nadawcy poza granicami Stanów Zjednoczonych. MTV Networks Europe powstało w 1987 roku.

MTV Live HD – stacja muzyczna w jakości high definition. Za kanał odpowiedzialny jest zespół MTV Networks Polska. Emisja jest prowadzona z Warszawy. Pierwotnie kanał wystartował 15 września 2008 pod nazwą MTVNHD.MTV Classic – polski telewizyjny kanał muzyczny, uruchomiony 30 czerwca 2002 w miejsce likwidowanego anglojęzycznego VH1. 1 grudnia 2005 został zastąpiony przez polskojęzyczny VH1 Polska.

VIMN odpowiada w strukturach MTV za region Europy (w tym Kaukazu) i Bliskiego Wschodu. Główne siedziby VIMN znajdują się w Londynie oraz w Warszawie (w stolicy Polski zlokalizowano dział zajmujący się ofertą programową VIMN). Ponadto sieć ma mniejsze biura w wielu spośród krajów, gdzie nadawane są jej kanały.

Historia[ | edytuj kod]

VIMN powstało w 1987 roku jako MTV Networks Europe. Przez pierwsze dziesięć lat nadawało tylko jeden anglojęzyczny kanał o charakterze paneuropejskim, MTV Europe. Pierwszym teledyskiem zagranym w MTV Europe był „Money for Nothing” zespołu Dire Straits. W marcu 1997 roku rozpoczęto wdrażanie nowej strategii, polegającej na uruchamianiu lokalnych kanałów, lepiej dostosowanych do potrzeb i oczekiwań widzów na poszczególnych rynkach. Pierwszą stacją z tej grupy była MTV Central (później przemianowana na MTV Germany), adresowana do widzów w krajach niemieckojęzycznych. Kanał paneuropejski istnieje jednak do dziś, reprezentując markę MTV w tych państwa, gdzie nie ma lokalnej wersji.

„Money for Nothing” – utwór skomponowany przez Marka Knopflera z zespołu Dire Straits, wydanego w 1985 roku na albumie Brothers in Arms. Po ponownym wydaniu kompozycji jako singel, stał się międzynarodowym przebojem. Piosenka początkowo raziła kontrowersyjnym, jak na tamte czasy, tekstem oraz imponowała nowatorskim teledyskiem. „Money for Nothing” był wideoklipem, który jako pierwszy został wyemitowany przez zaczynającą swą działalność międzynarodową stację telewizyjną MTV Europe 1 sierpnia 1987 roku.Dire Straits – brytyjska grupa rockowa założona w 1977 roku przez Marka Knopflera (gitara i śpiew), Davida Knopflera (gitara), Johna Illsleya (gitara basowa) i Picka Withersa (perkusja). Liderem Dire Straits jest Mark Knopfler, który skomponował prawie wszystkie utwory tej grupy.

Oprócz głównej marki MTV i jej licznych mutacji (takich jak MTV Hits czy MTV Gold), VIMN zarządza także wszystkimi pozostałymi kanałami z grupy ViacomCBS (będącej właścicielem MTV) obecnymi w Europie. Są to kanały z rodzin VH1, Nickelodeon, Comedy Central, Paramount Channel, Viva, TMF oraz Game One.

MTV Music Polska – nieistniejąca stacja telewizyjna o charakterze muzycznym, należąca do VIMN Polska, uruchomiona 17 października 2017 roku w miejsce Viva Polska. VH1 Polska – muzyczny kanał tematyczny należący do MTV Networks Europe. Emitowane w nim są teledyski z lat 80., 90. i współczesne.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

MTV Ukraine – ukraiński prywatny kanał telewizyny o tematyce muzyczno-rozrywkowej, działający w międzynarodowej sieci MTV Networks.
MTV Polska – muzyczno-rozrywkowa stacja telewizyjna powstała 7 lipca 2000 roku z połączenia filii MTV na Europę oraz polskiej telewizji muzycznej Atomic TV.
Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
MTV Turcja (Music Television Türkiye) – kanał ten wystartował 23 października 2006 roku w Turcji. Siedziba mieści się w Stambule. Stacje telewizyjną można znaleźć na satelicie telewizyjnej.
Viva Polska, zapisywane graficznie jako VIVA Polska – stacja telewizyjna o profilu muzyczno-rozrywkowym uruchomiona 10 czerwca 2000. Należy do MTV Networks i jest jednym z dwóch kanałów muzycznych należących do tej spółki (drugi to MTV). Jest polską wersją międzynarodowej Vivy.
MTV Music 24 – stacja telewizyjna o charakterze muzycznym przeznaczona na rynek europejski, należąca do ViacomCBS Domestic Media Networks. Prezentuje głównie muzykę aktualnie popularną, bez przerw reklamowych. Jedynym magazynem muzycznym jest A-List Playlist, nadawany przez całą dobę.
MTV Dania (Music Television Dania) – wystartowała 18 września 2005 roku w Danii i na Wyspach Owczych. MTV Dania wystartowała wtedy kiedy jej siostrzane stacje MTV Finlandia, MTV Szwecja i MTV Norwegia. Prowadzącymi stacje telewizyjną są Anne Lindfjeld, Christine Roloff, Freya Christine Clausen. Dania ma także własne programy w języku duńskim:

Reklama