MTV2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

MTV2 (skrót od Music Television 2) – amerykański kanał telewizyjny, emitujący rockowo-metalową muzykę. W Europie nadawał także brytyjski odpowiednik kanału MTV Two, który od 1 marca 2010 roku nosi nazwę MTV Rocks. Brytyjska mutacja kanału dostępna jest również w Polsce.

Muzyka (gr. mousike, cz. hudba, staropol. gędźba) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.MTV Two - nieistniejący kanał MTV. Wcześniej znany jako MTV2 Europe i M2. Był to 24-godzinny brytyjski kanał nadający muzykę alternatywną. Dostępny był w języku angielskim w polskich sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Należał do grupy MTV Networks Europe.
MTV Rocks – brytyjski kanał muzyczny koncernu MTV Networks Europe. Kanał jest następcą MTV Two. To 24-godzinny kanał nadający muzykę alternatywną. Dostępny jest również w Polsce na platformach cyfrowych nc+, Cyfrowy Polsat, Neostrada z telewizją oraz sieciach kablowych, m.in. w UPC Polska, Vectra, Aster, Toya i INEA.
Reklama