Kroll Ontrack

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z MBM Ontrack)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kroll Ontrack sp. z o.o. – polski oddział Kroll Ontrack Inc., międzynarodowej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych oraz informatyką śledczą. Ma swoją siedzibę w Katowicach.

Degausser jest to specjalne urządzenie służące do trwałego i skutecznego niszczenia danych z nośników magnetycznych takich jak: dyski twarde, dyskietki oraz taśmy magnetyczne.Odzyskiwanie danych (ang. data recovery) – proces przywracania dostępu do danych zapisanych na dowolnym nośniku lub odtwarzaniu fizycznego zapisu w celu otrzymania pierwotnej struktury danych. W profesjonalnych laboratoriach, specjaliści są w stanie odzyskać dane utracone nawet w najcięższych przypadkach, jak pożar czy powódź. W chwili obecnej odzyskiwanie danych stało się jedną z wielu specjalności informatyki. Wymaga wiedzy z zakresu elektroniki, robotyki i automatyki, fizyki, programowania, oraz szeroko pojętych metod przechowywania danych: systemy bazodanowe, systemy plików i kryptologii.

Historia[ | edytuj kod]

W roku 1996, w Katowicach powstała firma MBM Komputer, zajmująca się sprzedażą części komputerowych oraz importem i dystrybucją podzespołów komputerowych. W marcu 2001 roku MBM Komputer został oficjalnym polskim partnerem firmy Ontrack – międzynarodowej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Następnie w październiku tego roku został wyłącznym przedstawicielem Ontrack w Polsce, oraz w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W 2003 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy na MBM Ontrack. W styczniu 2005 roku zmieniono formułę działalności i powołano spółkę Ontrack Odzyskiwanie Danych sp. z o.o. Po przejęciu w 2002 roku Ontrack Data Recovery Inc. przez Kroll Inc. – amerykańską spółkę specjalizującą się w zarządzaniu ryzykiem biznesowym, powstał Kroll Ontrack. W pierwszym kwartale 2004 roku, w Katowicach powstało centrum rozwoju oprogramowania firmy. W styczniu 2006 roku korporacja Kroll Ontrack przejęła IBAS Holdings ASA, norweski podmiot zajmujący się identyczną działalnością. W listopadzie 2007 roku Ontrack Odzyskiwanie Danych sp. z o.o. zmieniła nazwę na Kroll Ontrack sp. z o.o. W maju 2012 roku poinformowano o rozbudowie działu R&D w Katowicach.

Katowice (niem. Kattowitz, śl. Katowicy, czes. Katovice) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa śląskiego, dawniej województwa katowickiego, główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Z liczbą 307 233 mieszkańców jest 10. miastem w kraju pod względem liczby ludności i 11. pod względem powierzchni, mając prawie 165 km².


Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama