M.O.P.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

M.O.P.amerykańska hip-hopowa grupa, która powstała z inicjatywy Lil'Fame'a & Billy Danzenie'go w 1993 roku.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.AllMusic (AMG) – baza metadanych o tematyce muzycznej, część All Media Guide. AMG zostało stworzone w 1991 przez archiwistę popkultury Michaela Erlewine’a i matematyka Vladimira Bogdanova, jako przewodnik dla konsumentów. Pierwsze materiały zostały opublikowane rok później. AMG wyprzedziło sieć WWW, będąc pierwszą stroną opartą na protokole gopher.

Skrót M.O.P. oznacza Mash-Out Posse i pochodzi od nazwy gangu, do którego należeli członkowie tejże grupy. W skład zespołu wchodzą: Lil'Fame (znany też jako Fizzy Womack) i Billy Danzenie. Ich prawdziwe nazwiska to Jamal Grinnage (Lil'Fame) i Eric Murray (Billy Danzenie). Dorastali w dzielnicach Brownsville i Saratoga. Początkowo do zespołu należał także Big Mal, ale zginął w strzelaninie.

E1 Music (wcześniej Koch Records) - amerykańska wytwórnia muzyczna, największa niezależna wytwórnia płytowa w Stanach Zjednoczonych. Dystrybutorem firmy na Europę i Azję jest Universal Music Group pod szyldem E1 Universal. W USA obecnie albumy E1 są dystrybuowane przez Epic Records. 22 stycznia 2009 firma oficjalnie zmieniła nazwę z Koch Records na E1 Music. E1 wydała płyty m.in. takich artystów jak: 2Pac, Bizarre, DJ Khaled, Fat Joe, Havoc, M.O.P., Willie Norwood czy The Diplomats.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Życiorys[ | edytuj kod]

M.O.P. debiutowali singlem „How About Some Hardcore” w 1993 roku. Rok później wyszedł ich debiutancki album „To The Death” w całości wyprodukowany przez DR Perioda. Album odbił się szerokim echem wśród słuchaczy, ale sprzedał się słabo ze względu na słabą promocję, gdyż został wydany przez małą wytwórnię płytową Select Records.

Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

Zespół podpisał kontrakt z Relativity Records i w 1996 roku wyprodukował drugą płytę „Firing Squad” tym razem wyprodukowaną przez Dj Premiera i Lil'Fame'a.

Handle Ur Bizness EPka poprzedzało płytę „First Family 4 Life” z 1998 roku. Płyta miała podobną formułę do poprzedniego albumu i wciąż była w większości wyprodukowana przez Dj Premiera i Lil'Fame'a.

Po tej płycie przyszedł czas na zmianę wytwórni, gdyż grupa miała swoich stałych odbiorców, ale była to raczej mała baza fanów jak na USA. Wybór padł na Loud Records. Po wydaniu płyty „Warriorz” z hitowym singlem „Ante Up” M.O.P. wreszcie osiągnęli sukces.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Następnie wydali płytę z największymi hitami zatytułowaną „10 Years and Gunnin'” w roku 2003. Płyta ta ukazała się nakładem Sony/Columbia, gdyż Loud upadło. Mash-Out Posse podpisali kontrakt z Roc-A-Fella Records, ale oprócz nagrania paru utworów między innymi na płytę Jaya_Z „The Blueprint 2” do niczego konkretnego nie doszło.

Twierdza Boyen – twierdza o kształcie gwiazdy stanowiąca ważny obiekt strategiczny. Położony w zachodniej części Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma dużymi jeziorami mazurskimi – Kisajno (południowa część kompleksu Mamr) i Niegocin. Zbudowana w latach 1844-1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

W 2005 roku M.O.P. podpisali kontrakt z G-Unit Records, a także wydali w wytwórni płytowej Koch Records kompilację „M.O.P. Salutes the St. Marxmen” zawierającą kilka utworów nagranych jeszcze dla Roc-a-Fella.

W 2006 roku nagrali album „Ghetto Warfare” ciągle nie w G-Unit Records, tylko w wytwórni Coppertop.

Duo – forma muzyczna oznaczająca dwóch muzyków grających na różnych lub jednakowych instrumentach muzycznych, z których żaden nie pełni funkcji akompaniującej lub utwór na dwa instrumenty.Jay Z, właściwie Shawn Corey Carter (ur. 4 grudnia 1969) – amerykański raper i biznesmen, jeden z najlepiej zarabiających artystów oraz przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, z majątkiem szacowanym na ponad pół miliarda dolarów. Według prognoz magazynu Forbes, w 2015 roku Jay Z może znaleźć się na liście Forbes 400, prezentującej 400 najbogatszych postaci w Stanach Zjednoczonych. Jego albumy rozeszły się w niemalże 50 milionach egzemplarzy, zaś sam artysta zdobył piętnaście nagród Grammy.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.
BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
Roc-A-Fella Records jest jedną z największych hip-hopowych wytwórni płytowych na świecie. Została założona w 1995 roku w Nowym Jorku przez Damon Dasha, Kareem "Biggs" Burke i Shawna Cartera.
Wytwórnia płytowa, wytwórnia fonograficzna, wydawnictwo muzyczne (ang. record label, label) – organizacja przemysłu muzycznego, zajmująca się produkcją, nagrywaniem, dystrybucją i promocją nagrań audio, a czasem wideo (np. z koncertu).
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
G-Unit Records – wytwórnia specjalizująca się w muzyce hip-hop stworzona przez amerykańskiego rapera 50 Centa i jego managera, Sha Money XL’a. W sierpniu 2010 roku dystrybucja została poszerzona o wytwórnię EMI.

Reklama