Lucas Black

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lucas York Black (ur. 29 listopada 1982 w Decatur) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Laureat Nagrody Młodych Artystów (1997), także trzykrotnie nominowany do tego lauru (1998, 2000, 2001).

Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.Decatur - miasto w USA, w północno-zachodniej części stanu Alabama, port nad zbiornikiem retencyjnym Wheeler (na rzece Tennessee). Według spisu ludności z roku 2010, w Decatur mieszka 55 683 mieszkańców.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się w Decatur w stanie Alabama jako syn Larry’ego i Jan Blacków. Wychowywał się ze starszym rodzeństwem: siostrą Lori (ur. 1976) i bratem Lee (ur. 1978). Jako nastolatek pracował w charakterze modela dla Calvina Kleina. W 2001 roku ukończył Speake High School, gdzie uzyskał bardzo dobre wyniki w nauce.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Szpital Dobrej Nadziei (ang. Chicago Hope, 1994-2000) – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, wyprodukowany i nadawany przez telewizję CBS. Pomysłodawcą serialu jest David E. Kelley.

Kariera[ | edytuj kod]

Jako aktor zadebiutował w wieku jedenastu lat w Wojnie (The War, 1994) u boku Kevina Costnera. Dzięki temu występowi otrzymał rolę w serialu CBS Amerykański horror (American Gothic), gdzie w latach 1995-96 grał postać Caleba Temple’a. Mając czternaście lat wystąpił w dramacie Billy’ego Boba Thorntona Blizny przeszłości (Sling Blade, 1996) i filmie Roba Reinera Duchy Mississippi (Ghosts of Mississippi, 1996).

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Przełomową w jego karierze okazała się rola w filmie Z Archiwum X: Pokonać przyszłość (The X-Files, 1998), powstałym na fali popularności serialu Z Archiwum X (The X-Files). W Polsce Black najbardziej znany jest z postaci wykreowanych przez siebie w dramacie Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej (Jarhead, 2005) i trzeciej części Szybcy i wściekli: Tokio Drift (The Fast and the Furious: Tokyo Drift, 2006).

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Harold Peter Henry Reese (ur. 23 lipca 1918, zm. 14 sierpnia 1999) – amerykański baseballista, który występował na pozycji łącznika przez szesnaście sezonów w Major League Baseball.

W 2006 roku związał się z Maggie O’Brien, z którą się ożenił 3 lipca 2010. Mają córkę Sophie Jo (ur. w czerwcu 2011).

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Miasto tajemnic (tytuł oryg. Deepwater) − amerykański filmowy thriller z 2005 roku, powstały na podstawie powieści Matthew F. Jonesa pod tym samym tytułem. Filmowi przypisuje się przynależność do nurtu neo-noir.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Wojna (ang. The War) – amerykański film dramatyczny z 1994 roku. Jego akcja rozgrywa się w dolinie rzeki Missisipi w latach 70. Zdjęcia powstawały w Beaufort (Karolina Południowa), Coweta County oraz Tate (Georgia). W Polsce film pojawił się na DVD pod koniec 2004 roku w serii Super DVD.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
Z Archiwum X (The X-Files) to amerykański serial telewizyjny z pogranicza wielu gatunków: sensacji, thrillera, horroru, fantastyki naukowej oraz kilku innych. Pomysłodawcą, producentem oraz reżyserem i autorem scenariuszy do wielu odcinków jest Chris Carter. Charakterystyczną, nastrojową muzykę skomponował Mark Snow.

Reklama