Lubomino (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lubominogmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.

Lidzbark Warmiński (niem. Heilsberg, prus. Lēcbargs) – miasto i gmina w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim. Siedziba władz powiatu oraz wiejskiej gminy Lidzbark Warmiński.Wilczkowo (niem. do 1945 Wolfsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Lubomino. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa olsztyńskiego.

Siedziba gminy to Lubomino.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 3711 osób. Natomiast według danych z 31 grudnia 2019 roku gminę zamieszkiwało 3596 osób.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Lubomino ma obszar 149,56 km², w tym:

 • użytki rolne: 72%
 • użytki leśne: 15%
 • Gmina stanowi 16,18% powierzchni powiatu.

  Wójtowo – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Lubomino, sołectwo Biała Wola.Świękity – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Lubomino. Populacja wynosi 41 osób.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Wolnica (niem. Freimarkt) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Lubomino. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa olsztyńskiego. 2013 rok jest rokiem jubileuszowym. 20 lipca nastąpią uroczyste obchody 660 lecia wsi. Oficjalna strona internetowa wsi Wolnica: http://wolnica.webnode.com/
  Gmina Orneta - gmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie elbląskim.
  Ełdyty Wielkie (niem. Gross Elditten) – osada w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Lubomino przy drodze wojewódzkiej nr 593.
  Województwo olsztyńskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975-1998 ze stolicą w Olsztynie. Największe województwo w Polsce.
  Gronowo (dawniej niem. Gronau) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Lubomino.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Zajączki (niem. Hasenberg) – wieś warmińska w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Lubomino.

  Reklama