London Evening Standard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

London Evening Standardlondyński darmowy tabloid, ukazujący się po południu od poniedziałku do piątku.

Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Pens – moneta zdawkowa używana w Wielkiej Brytanii i jej terytoriach zależnych, wybita po raz pierwszy w drugiej połowie VIII wieku przez króla Mercji Offę na wzór denara karolińskiego. Początkowo bity ze srebra o wadze 22 gramy. Od 1797 z miedzi, a od 1860 z brązu.

Historia[ | edytuj kod]

Po przejściu na model bezpłatny, rozdawana za darmo na ulicy Londynu

Pierwsze wydanie gazety, zatytułowanej początkowo The Standard, miało miejsce 21 maja 1827. Od 11 czerwca 1859 dziennik ukazuje się w godzinach popołudniowych. Rok później nazwa gazety zmieniona została na Evening Standard. Czasopismo kosztowało wówczas 1 pensa (cena ta utrzymywała się do 1951 roku).

YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.Daily Mail - brytyjska gazeta, wydawana w formacie tabloidu. Pierwsze wydanie ukazało się w 1896 roku. Od 1984 wydawana jest niedzielna edycja - The Mail on Sunday. W 2006 wydrukowano pierwszy egzemplarz irlandzkiej wersji gazety pt. Irish Daily Mail.

Gazeta na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniała właściciela, w 1986 stała się własnością Associated Newspapers, wydającego także m.in. Daily Mail i The Mail on Sunday. Gazeta była wówczas przez krótki czas wydawana pod nazwą London Standard, następnie London Evening Standard, po czym powrócono do nazwy Evening Standard. 27 lutego 2009 większościowe udziały w dzienniku nabył Aleksandr Lebiediew oraz jego syn Jewgienij, którzy powołali spółkę Evening Standard Ltd., odpowiedzialną za wydawanie gazety do dnia dzisiejszego. W maju 2009 nazwa czasopisma została zmieniona na London Evening Standard. Od 12 października 2009 dziennik jest bezpłatny (uprzednio kosztował 50p).

Trzy eksplozje w metrze i jedna eksplozja w miejskim autobusie sparaliżowały 7 lipca 2005 w porannych godzinach szczytu centrum Londynu w Wielkiej Brytanii.Popołudniówka - dziennik (gazeta) wydawany w systemie sprzedaży, w którym gazeta dostępna jest każdego dnia, lecz dopiero w godzinach popołudniowych.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Spotify – powstały w październiku 2008 roku w Szwecji muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniu za pomocą oprogramowania dostępnego dostosowanego do systemów operacyjnych Linux, Microsoft Windows i Mac OS X. Pozwala on na słuchanie na żądanie muzyki z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych.

Reklama