London Borough of Waltham Forest

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Queen Elizabeth's Hunting Lodge
Targ Walthamstow

London Borough of Waltham Forest – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego północno-wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Waltham Forest (ang. Waltham Forest Council).

Alfred Joseph Hitchcock (ur. 13 sierpnia 1899 w Londynie, zm. 29 kwietnia 1980 w Los Angeles) – brytyjski reżyser i producent filmowy odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, pionier suspensu i thrillera psychologicznego. Po zrealizowaniu wielu udanych filmów w Wielkiej Brytanii przeniósł się do Hollywood. W 1956 otrzymał obywatelstwo amerykańskie. Często uważany jest za najlepszego brytyjskiego reżysera wszech czasów i jednego z najlepszych i najbardziej wpływowych reżyserów w historii kina. Do jego najważniejszych filmów należą: Okno na podwórze, Zawrót głowy, Psychoza, Północ, północny zachód, Ptaki, Rebeka.Leyton – stacja londyńskiego metra położona na trasie Central Line pomiędzy stacjami Stratford a Leytonstone. Znajduje się w dzielnicy Leyton w gminie Waltham Forest, na końcu ulicy Leyton High Street, w trzeciej strefie biletowej.

Gmina Waltham Forest była jedną z sześciu pełniących rolę gospodarza Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.

Historia[ | edytuj kod]

Gminę utworzono w 1965 na podstawie ustawy London Government Act 1963 z obszarów Chingford (ang. Municipal Borough of Chingford) utworzonego w 1938 roku oraz Leyton (ang. Municipal Borough of Leyton) i Walthamstow (ang. Municipal Borough of Walthamstow) utworzonych w 1926 roku.

Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.


Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
Warto wiedzieć że... beta

London Borough of Hackney – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego północno-wschodniej części. Wraz z 11 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Wewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Hackney (ang. Hackney Council).
Justin Raymond Hoyte (ur. 20 listopada 1984 w Londynie) - piłkarz trynidadzko-tobagijski grający na pozycji obrońcy, obecnie zawodnik Middlesbrough F.C.. Mierzy 180 cm wzrostu, waży 70 kg.
Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
Matchroom Stadium – stadion piłkarski położony w północnym Londynie, w Wielkiej Brytanii. Stadion bardziej znany pod nazwą Brisbane Road. Z powodu umowy sponsorskiej nazywany obecnie Matchroom Stadium. Obiekt został otwarty w 1937 roku. Na tym stadionie swoje mecze rozgrywa zespół Leyton Orient F.C. Jego pojemność wynosi 9 271 miejsc.
Michael Nyman (ur. 23 marca 1944 w Londynie) – kompozytor brytyjski o częstochowskich korzeniach, związany z minimalizmem muzycznym.
London Borough of Redbridge – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego północno-wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Redbridge (ang. Redbridge Council).

Reklama