• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • London Borough of Bromley  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Andrew Manze (ur. 14 stycznia 1965 w Beckenham) - brytyjski skrzypek barokowy. Studiował filologię klasyczną w Cambridge. Aktualnie kieruje orkiestrą The English Concert (wcześniej kierował nią przez długie lata Trevor Pinnock).Southern – brytyjski przewoźnik kolejowy, posiadający koncesję na obsługę tras podmiejskich i regionalnych w południowej Anglii. Pierwszy okres koncesyjny rozpoczął się w październiku 2000 i trwał do roku 2009, po czym firma uzyskała jego przedłużenie do lipca 2015. Firma zarejestrowana jest pod nazwą New Southern Railway Ltd. W latach 2000-2004 działała pod marką South Central, a od 2004 jako Southern. Jej udziałowcami, za pośrednictwem swojej spółki Govia, są brytyjska Go-Ahead Group i francuski Keolis. 22 czerwca 2008 firma przejęła obsługę linii łączącej lotnisko Gatwick z centrum Londynu. Trasa ta jest sygnowana marką Gatwick Express.
  kościół All Saints
  okręgi wyborcze Bromley
  jaskinie Chislehurst

  London Borough of Bromley – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego południowo-wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Bromley (ang. Bromley Council). Jest to największa londyńska gmina, na terenie której znajduje się także najwyższy punkt w Londynie - Westerham Heights w paśmie wzgórz North Downs.

  Port lotniczy Londyn-Biggin Hill (ang.: London Biggin Hill Airport, kod IATA: BQH, kod ICAO: EGKB) - port lotniczy zlokalizowany w dzielnicy Londynu - Bromley (Wielka Brytania, Anglia)Duncan Zowie Hayward Jones (ur. 30 maja 1971 w Londynie) – angielski reżyser filmowy, który zadebiutował w 2009 roku filmem Moon.

  Historia[ | edytuj kod]

  Gminę utworzono w 1965 roku na podstawie ustawy London Government Act 1963 z obszarów Bromley (ang. Municipal Borough of Bromley) utworzonego w 1903 roku, Beckenham (ang. Municipal Borough of Beckenham) utworzonego w 1935 roku, Penge (ang. Penge Urban District) utworzonego w 1899 roku, Orpington (ang. Orpington Urban District) utworzonego w 1934 roku oraz z Chislehurst - części obszaru Chislehurst and Sidcup (ang.Chislehurst and Sidcup Urban District) utworzonego w 1934 roku. W 1969 roku wieś Knockholt przestała być częścią gminy Bromley i została z powrotem dołączona do dystryktu Sevenoaks w hrabstwie Kent. Na terenie obecnej gminy znajdował się Pałac Kryształowy aż do 1936 roku, gdy spłonął. W trakcie Bitwy o Anglię lotnisko Biggin Hill było jednym z głównych lotnisk, na którym stacjonowały dywizjony strzegące Londynu.

  Bitwa o Anglię – kampania powietrzna głównie nad południową i centralną Anglią, toczona między niemieckim lotnictwem Luftwaffe a brytyjskim RAF w czasie II wojny światowej, w okresie od 10 lipca do 31 października 1940 roku. Określana jest też jako bitwa o Wielką Brytanię, zwłaszcza w historiografii brytyjskiej (Battle of Britain). Była to pierwsza kampania, toczona wyłącznie za pomocą lotnictwa.Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.

  Geografia[ | edytuj kod]

  Gmina Bromley ma powierzchnię 150,15 km, graniczy od północnego zachodu w obrębie jednego skrzyżowania z Lambeth, od północy kolejno z Southwark, Lewisham, Greenwich i Bexley, od zachodu z Croydon, od południowego zachodu z dystryktem Tandridge w hrabstwie Surrey, zaś od południa i wschodu z dystryktem Sevenoaks w hrabstwie Kent.

  Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  W skład gminy Bromley wchodzą następujące obszary:

  Gmina dzieli się na 22 okręgi wyborcze, które nie pokrywają się dokładnie z podziałem na obszary, ale mieszczą się w czterech rejonach tzw. borough constituencies – Beckenham,

  Bromley and Chislehurst, Lewisham West and Penge i Orpington.

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  David Sylvian, właśc. David Alan Batt (ur. 23 lutego 1958 w Beckenham w hrabstwie Kent) – angielski wokalista, kompozytor i instrumentalista.
  North Downs – pasmo kredowych wzgórz w południowo-wschodniej Anglii, w hrabstwach Kent i Surrey, rozciągające się od okolic miasta Farnham na zachodzie po białe klify Dover na wybrzeżu Cieśniny Kaletańskiej na wschodzie.
  Sevenoaks District - dystrykt w Anglii, w zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sevenoaks.
  Metro w Londynie (ang. London Underground, potocznie the Tube) – system lokalnych linii kolejowych przebiegających w podziemnych tunelach oraz na powierzchni, obsługujących większość obszaru Wielkiego Londynu. Jest najstarszym metrem na świecie, pierwsi podróżni skorzystali z niego 10 stycznia 1863 roku. Pomimo angielskiej nazwy, wskazującej na podziemne położenie, jedynie ok. 45% długości tras znajduje się pod ziemią.
  Penge West - stacja kolejowa w Londynie, na terenie London Borough of Bromley, zarządzana i obsługiwana przez London Overground jako część East London Line. Na stacji zatrzymują się również pociągi firmy Southern. W roku statystycznym 2007/08 ze stacji skorzystało ok. 271 tysięcy pasażerów.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Karol Robert Darwin (ang. Charles Robert Darwin; ur. 12 lutego 1809 w Shrewsbury, zm. 19 kwietnia 1882 w Downe) – angielski przyrodnik, twórca teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form, autor publikacji, w których przedstawił argumenty na poparcie swej tezy. Darwin uważał, że rozgałęziony schemat ewolucji wynika z procesu, który nazwał doborem naturalnym. Prawdziwość teorii ewolucji została zaakceptowana przez wielu naukowców przyrodników i dużą część społeczeństwa już za życia Darwina; jednak dopiero po pojawieniu się współczesnej syntezy ewolucji (którą opracowano w okresie od początku lat 30. do końca lat 50. XX wieku) naukowcy powszechnie zgodzili się, że dobór naturalny jest podstawowym mechanizmem ewolucji, a sam proces ciągłych zmian, z których wyłaniają się nowe jakości, niezaprzeczalnym faktem. W swojej zmodyfikowanej formie odkrycia naukowe Darwina są teorią unifikującą nauki o życiu i wyjaśniającą różnorodność biologiczną.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.