• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • London Borough of Bexley  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.
  okręgi wyborcze w Bexley
  Thamesmead Clocktower
  Crayford Greyhound Stadium

  London Borough of Bexley – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Bexley (ang. Bexley Council).

  Sir Hiram Stevens Maxim (ur. 5 lutego 1840 roku w Sangerville w stanie Maine, zm. 24 grudnia 1916 roku w Londynie) – wynalazca i przedsiębiorca amerykańskiego pochodzenia, w 1880 roku wyemigrował do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii. Za swe dokonania wyróżniony w 1901 roku tytułem szlacheckim przez królową Wiktorię.Charty – grupa ras psa. Charakterystyczna dla psów z tej grupy jest aerodynamiczna budowa ciała, umożliwiająca osiąganie dużej prędkości w pogoni za zwierzyną. Podczas pogoni psy te kierują się wzrokiem, a nie węchem. Jest to jeden z najstarszych typów psa. Charty są użytkowane do polowań, jako psy ozdobne oraz wyścigowe. Pod względem użytkowym zaliczane są do psów myśliwskich – gończych, ale organizacje kynologiczne klasyfikują je w odrębnej grupie.

  Historia[ | edytuj kod]

  Gminę utworzono w 1965 roku na podstawie ustawy London Government Act 1963 z obszarów Bexley (ang. Municipal Borough of Bexley) utworzonego w 1894 roku, Erith (ang. Municipal Borough of Erith) utworzonego w 1938 roku, Crayford (ang. Crayford Urban District) utworzonego w 1920 roku oraz z obszaru Chislehurst and Sidcup (ang. Chislehurst and Sidcup Urban District) utworzonego w 1934 roku - oprócz Chislehurst które zostało dołączone do Bromley. Na terenie gminy w Crayford znajdowała się wybudowana w XIX wieku przez Hirama Maxima fabryka broni w której produkowano karabin maszynowy Maxim. Fabryka pod koniec XIX wieku została przejęta przez firmę Vickers i działała aż do 1985 roku kiedy to została zamknięta, zaś pozostałe po fabryce budynki zostały ostatecznie zburzone w 1998 roku.

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  Geografia[ | edytuj kod]

  Gmina Bexley ma powierzchnię 60,56 km, od północy graniczy przez Tamizę z Barking and Dagenham i Havering oraz od północnego wschodu także przez Tamizę z dystryktem Thurrock w hrabstwie Essex, od zachodu z Greenwich, od południa z Bromley, zaś od wschodu z dystryktami Sevenoaks oraz Dartford w hrabstwie Kent.

  London Borough of Barking and Dagenham – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Barking and Dagenham (ang. Barking and Dagenham Council).Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.

  W skład gminy Bexley wchodzą następujące obszary:

  Gmina dzieli się na 21 okręgów wyborczych które nie pokrywają się dokładnie z podziałem na obszary, zaś mieszczą się w trzech rejonach tzw. borough constituencies - Bexleyheath and Crayford, Erith and Thamesmead i Old Bexley and Sidcup.

  Wayne Routledge (ur. 7 stycznia 1985 na przedmieściach Londynu) - angielski piłkarz, grający na pozycji skrzydłowego pomocnika. Reprezentuje barwy Swansea City.Borough of Dartford - dystrykt w Anglii, w północno-zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dartford.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Thurrock - dystrykt (borough) w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dolnym biegu Tamizy, na wschód od Londynu. Około 145,7 tys. mieszkańców.
  Sevenoaks District - dystrykt w Anglii, w zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sevenoaks.
  Metro w Londynie (ang. London Underground, potocznie the Tube) – system lokalnych linii kolejowych przebiegających w podziemnych tunelach oraz na powierzchni, obsługujących większość obszaru Wielkiego Londynu. Jest najstarszym metrem na świecie, pierwsi podróżni skorzystali z niego 10 stycznia 1863 roku. Pomimo angielskiej nazwy, wskazującej na podziemne położenie, jedynie ok. 45% długości tras znajduje się pod ziemią.
  Maxim – rodzina karabinów maszynowych, której pierwowzorem był ciężki karabin maszynowy Hirama Maxima skonstruowany w 1883 roku. Była to broń skomplikowana, droga w produkcji i wymagająca dobrze wyszkolonej obsługi, ale przewyższająca pod każdym względem używane wcześniej kartaczownice.
  Michael David Rann (ur. 5 stycznia 1953 w Kencie), australijski polityk, premier Australii Południowej, przywódca Partii Pracy w Australii Południowej.
  London Borough of Havering – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Havering (ang. Havering Council).
  John Paul Jones (właśc. John Baldwin, ur. 3 stycznia 1946 w Sidcup, Kent, Wielka Brytania) – producent, aranżer i multinstrumentalista (najczęściej grał jako basista i na instrumentach klawiszowych). Sławę przyniosła mu gra w zespole Led Zeppelin.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.231 sek.