• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • LonWorks  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (ang. International Electrotechnical Commission, skrót IEC) to globalna organizacja opracowująca i publikująca międzynarodowe normy z zakresu technik elektrycznych i elektronicznych oraz dziedzin z nimi związanych. Służy to za podstawę norm krajowych oraz jako odniesienie dla przetargów i kontraktów międzynarodowych.BACnet (Building Automation and Control Networks) jest otwartym (publicznym) protokołem komunikacji umożliwiającym współdziałanie systemów sterowania i monitorowania pochodzącym od różnych producentów. Posiada aprobatę ISO 16484-5. Został zatwierdzony przez ASHRAE w 2004.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. https://www.echelon.com/assets/blt893a8b319e8ec8c7/078-0183-01B_Intro_to_LonWorks_Rev_2.pdf Wstęp do platformy LonWorks, s. 15
  2. "LonWorks Technology Achieves ISO/IEC Standarization" (informacja prasowa). 2008-12-03. Odzyskane 2014-02-11.
  3. http://www.echelon.com/support/documentation/manuals/transceivers/005-0154-01D.pdf Zarchiwizowany 2007-09-27 w Wayback Machine PL3120/3150 transceiver data book, s. 5
  4. http://www.iso.org/iso/iso_catalogue/catalogue_tc/catalogue_detail.htm?csnumber=50360, Aktualizacja, protokół tunelowania IP (Międzynarodowy)
  5. "CTA-852.1 : Enhanced Protocol for Tunneling Component Network Protocols over Internet Protocol Channels".
  6. http://www.lonmark.org/membership/directory/ Katalog miedzynarodowych firm członkowskich LonMark
  7. "CTA-709.1 : Control Network Protocol Specification".
  8. LONMARK® SNVT Master List (PDF) (Wersja 11, Rewizja 2 ed.). Echelon Corporation. Maj 2002. s. 118. Odzyskana 9 Marzec 2020.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, ISO (ang. International Organization for Standardization, fr. Organisation internationale de normalisation) – organizacja pozarządowa zrzeszająca krajowe organizacje normalizacyjne. Światłowód – przezroczysta struktura (włóknista, warstwowa lub paskowa), w której odbywa się propagacja światła.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Różnicowy kod Manchester jest odmianą kodowania Manchester. Jest to również modulacja bifazowa (ang. differential bi-phase modulation – DBPM).
  Protokół internetowy (ang. Internet Protocol, skrót IP) – protokół komunikacyjny warstwy sieciowej modelu OSI (warstwy internet w modelu TCP/IP). Protokół internetowy to zbiór ścisłych reguł i kroków postępowania, które są automatycznie wykonywane przez urządzenia w celu nawiązania łączności i wymiany danych. Używany powszechnie w Internecie i sieciach lokalnych.
  HVAC - akronim angielskiego wyrażenia Heating, Ventilation, Air Conditioning oznaczającego branżę inżynierii sanitarnej zajmującą się:
  Artykuły gospodarstwa domowego, AGD – celowo skonstruowane i powszechnie użytkowane w gospodarstwie domowym narzędzia i urządzenia (pralki, zmywarki, suszarki do włosów).
  Internet Archive − instytucja znajdująca się na przedmieściach San Francisco (Kalifornia, Stany Zjednoczone), która zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem archiwum rozmaitych zasobów multimedialnych.
  Częstotliwość radiowa (ang. Radio frequency, RF) - częstotliwość drgań elektromagnetycznych stosowanych w szeroko rozumianej radiotechnice. W zakres częstotliwości radiowych wchodzą drgania o zakresie od 3 kHz do 300 GHz.
  Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE) – istniejące od 1894, amerykańskie stowarzyszenie mające na celu szerzenie wiedzy i informacji z zakresu techniki instalacyjnej. Zakres działań stowarzyszenia to m.in.:

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.765 sek.