Little Bardfield

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Little Bardfield – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie Essex, w dystrykcie Uttlesford. Leży 25 km na północ od miasta Chelmsford i 62 km na północny wschód od Londynu. W 2011 roku civil parish liczyła 264 mieszkańców. W obszar civil parish wchodzą także Hawkspur Green i Oxen End.

Essex – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północny wschód od Londynu, nad Morzem Północnym, zaliczane do tzw. Home Counties. Nazwa hrabstwa pochodzi od istniejącego we wczesnym średniowieczu anglosaskiego Królestwa Esseksu.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ordnance Survey linked data
  2. Little Bardfield na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-10-06].
  3. Neighbourhood Statistics. [dostęp 2015-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-04)].
  4. Parish of Little Bardfield Village Design Statement
Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.Civil parish (w dosłownym tłumaczeniu "parafia cywilna") – jednostka samorządu terytorialnego najniższego szczebla występująca na dużej części (lecz nie całości) obszaru Anglii. Parafie bywają niekiedy przyrównywane do polskich gmin, jednak nie jest to precyzyjne, ponieważ posiadają znacznie mniejszy zakres kompetencji.
Reklama