• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lista postaci serii gier The Elder Scrolls  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
  Przeczytaj także...
  Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.Inkarnacja (z łac.: incarnatio; od incarnare, gdzie caro – ciało, mięso) – w religiach dharmicznych jest to jedno z wcieleń przyjmowanych przez żywą istotę (duszę) w cyklu samsary.

  Lista fikcyjnych postaci z serii gier komputerowych The Elder Scrolls.

  Almalexia[ | edytuj kod]

  Almalexia pojawia się w The Elder Scrolls III: Trójca. Bogini, wraz z Vivekiem i Sotha Silem tworzyła czczoną przez Dunmerów świętą Trójcę Morrowind. Jej imieniem nazwano stolicę Morrowind, w której znajduje się Twierdza Smutku.

  Bóg lub bóstwo – istota nadprzyrodzona, której istnienie postuluje większość religii. Zajmuje się nim teologia i filozofia, gdzie jest ono uważane za zagadnienie metafizyczno-egzystencjalne. Ze względu na duże zróżnicowanie rozumienia tego pojęcia, trudno jest o jego jednoznaczną definicję (co dodatkowo utrudniają założenia teologiczne związane z tym zagadnieniem, pochodzące z poszczególnych religii). Jako najbardziej różniące się od siebie, należy wyodrębnić definicje używane przez religie politeistyczne i monoteistyczne, deizm, panteizm oraz panenteizm.Lista krain ze świata Tamriel w którym rozgrywa się akcja gier z serii The Elder Scrolls. Tamriel jest głównym kontynentem na planecie Nirn i dzieli się na 9 prowincji.

  Niegdyś była żoną Nerevara – wielkiego chana Chimerów. Almalexia swą boską moc zdobyła w wyniku użycia Narzędzi Kagernaka na Sercu Lorkhana. Według opozycyjnych wobec Świątyni Trójcy źródeł brała udział w spisku, który doprowadził do śmierci męża. Przebywała w Twierdzy Smutku na terenie prowincji Morrowind, w Wielkiej Świątyni.

  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.The Elder Scrolls (w skrócie TES) – seria komputerowych gier fabularnych tworzona przez studio Bethesda Softworks. Prace nad serią rozpoczęły się 1992, wcześniej zespół tworzył gry głównie sportowe. W 1994 został wydany The Elder Scrolls: Arena na system MS-DOS, który zapoczątkował serię The Elder Scrolls. Gry z serii charakteryzują się swobodą w działaniu, co jest wynikiem specjalnie zaprojektowanego świata gry. Świat gry to ogromny tętniący życiem kontynent o nazwie Tamriel. Większość obszaru gry jest dostępna dla graczy już na samym początku rozgrywki. Seria oferuje wiele możliwości począwszy od personalizacji postaci, skończywszy na rozwijaniu umiejętności czy wykonywaniu zadań.

  W wydarzeniach dodatku Tribunal, okazuje się złą boginią i zabija Sotha Sila. Miała zamiar też zabić Nerevaryjczyka i oszukać go, że Sotha Sil próbował ją zabić, ale ona się tylko broniła, Nerevaryjczyk jednak nie uwierzył jej (gdyż faktycznie mówiła nieprawdę) i zabił ją, broniąc się.

  Barenziah[ | edytuj kod]

  Barenziah Występuje w dwóch częściach serii – Daggerfall i Morrowind (w dodatku Trójca). Dunmerka, królowa Wayrest i królowa-matka (wcześniej królowa panująca) Morrowind, matka króla Helsetha.

  Przyszła na świat w 2E 893, w Twierdzy Smutku. Z polecenia cesarza Tibera Septima została królową podbitej przez Cesarstwo Tamriel krainy Morrowind. Jej mężem był generał Symmachus. W czasie Wojny Arnezjańskiej (3E 396), po śmierci męża abdykowała na rzecz swojego wuja, Athyna Llethana i zbiegła do królestwa Wayrest w prowincji Wysoka Skała. Wyszła tam za mąż za starszego już wiekiem króla Eadwyre'a i została królową tej krainy. Powróciła do Morrowind w 3E 425, po śmierci króla Llethana, kiedy nowym królem został jej syn, Helseth. Od tej pory żyła w Twierdzy Smutku jako królowa-matka, trzymając się z dala od politycznych intryg i wielkich wydarzeń.

  W grze dostępne są fikcyjne książki, zawierające biografię królowej Barenziah: Biografia Królowej Barenziah (3 tomy) oraz Prawdziwa Barenziah (5 tomów).

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.