Lista postaci serii Star Trek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lista głównych postaci (oraz aktorów grających je) występujących we wszystkich 6 serialach z uniwersum – świata Star Trek:

Kapitan Jonathan Archer – postać fikcyjna, główny bohater serialu Star Trek: Enterprise z serii Star Trek. W serialu jest oficerem Gwiezdnej Floty w w randze kapitana. Jest dowódcą statku Enterprise – pierwszego ziemskiego statku zdolnego do osiągnięcia prędkości warp 5. Odtwórcą jego roli jest Scott Bakula.Komandor Beverly Crusher − to postać fikcyjna, bohaterka serialu Star Trek: Następne pokolenie oraz czterech filmów pełnometrażowych z serii Star Trek. Pełni rolę głównego lekarza pokładowego na okręcie Enterprise-D, a następnie Enterprise-E. Odtwórcą roli jest Gates McFadden.

Star Trek: Seria oryginalna i Star Trek: Seria animowana[ | edytuj kod]

 • William Shatner jako James T. Kirk
 • Leonard Nimoy jako Spock
 • DeForest Kelley jako Leonard McCoy
 • James Doohan jako Montgomery Scott
 • George Takei jako Hikaru Sulu
 • Walter Koenig jako Pavel Chekov
 • Nichelle Nichols jako Nyota Uhura
 • Kapitan Benjamin Lafayette Sisko– postać fikcyjna, bohater serialu Star Trek: Deep Space Nine. Kapitan Sisko jest dowódcą federacyjnej stacji kosmicznej – Deep Space 9, która stojąc u wrót nowo odkrytego tunelu podprzestrzennego, staje się jednym z najważniejszych strategicznie obiektów w całej Federacji. Odtwórcą roli kapitana Sisko jest Avery Brooks.Komandor Charles "Trip" Tucker III - to fikcyjna postać, bohater serialu Star Trek: Enterprise z serii Star Trek. Jest on główny inżynierem na statku kosmicznym Enterprise NX-01. W jego role wcielił się Connor Trinneer.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Porucznik Nyota Uhura – postać fikcyjna, bohaterka serialu Star Trek: Oryginalna Seria oraz siedmiu filmów Star Trek. Uhura jest pochodzenia afrykańskiego, pełni funkcję oficera łączności na statku Enterprise, a później Enterprise-A. W oryginalnej serii i sześciu pierwszych filmach grała ją Nichelle Nichols. W filmach Star Trek z 2009 i W ciemność. Star Trek z 2013 kreuje ją Zoe Saldana.
  Scott Stewart Bakula, lepiej znany jako Scott Bakula (ur. 9 października 1954 w Saint Louis) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, a także producent filmowy i reżyser, w Polsce znany głównie z roli doktora Sama Becketta w serialu Zagubiony w czasie (Quantum Leap), jako kapitan Jonathan Archer w Star Trek: Enterprise, Peter Hunt w Murphy Brown i jako agent specjalny Dwayne Cassius Pride w NCIS: New Orleans.
  Komandor Porucznik Tuvok - to postać fikcyjna, bohater serialu Star Trek: Voyager. Tuvok jest Wolkanem, objął stanowisko oficera uzbrojenia oraz oficera ochrony na okręcie Voyager. Gra go Tim Russ. W polskim dubbingu wystąpił Marcin Troński.
  Nicole de Boer (ur. 20 grudnia 1970 r. w Toronto w prowincji Ontario) - kanadyjska aktorka, szerzej znana z roli Ezri Dax w serialu Star Trek: Deep Space Nine. Wystąpiła też w filmowych horrorach: Cube i Bal maturalny IV: Ocal nas od zła.
  Nana Visitor (właśc. Nana Tucker, ur. 26 lipca 1957 r. w Nowym Jorku, USA) – amerykańska aktorka, córka choreografa i baletnicy.
  Jackson DeForest Kelley (ur. 20 stycznia 1920 w Atlancie, Georgia, USA, zm. 11 czerwca 1999 w Woodland Hills, Kalifornia, USA) – amerykański aktor, znany przede wszystkim z roli Leonarda McCoy w serialach Star Trek: Oryginalna Seria, Star Trek: Animowana Seria oraz sześciu filmach serii Star Trek.
  Jolene Blalock (ur. 5 marca 1975 w San Diego) – amerykańska aktorka, znana głównie z roli T’Pol w serialu Star Trek: Enterprise. Wystąpiła również w roli Medei w filmie Jazon i Argonauci z 2000 roku.

  Reklama