• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lisica - Pojezierze Drawskie

  Przeczytaj także...
  Wzniesienie – wypukła forma ukształtowania terenu, wyróżniająca się względem terenów przyległych. Jest to termin ogólny, stosowany potocznie szczególnie do form o wysokościach względnych do kilkuset metrów.Stawno (niem. Stöwen, w latach 1945-47 Stobno) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Złocieniec. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa koszalińskiego. W roku 2007 wieś liczyła 158 mieszkańców.
  Pojezierze Drawskie (314.45, niem. Dramburger Seenplatte) – mezoregion fizycznogeograficzny w środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego, między Drawskiem Pomorskim i jeziorem Lubie na południowym-zachodzie a środkowym biegiem Radwi na północnym-wschodzie.

  Lisicawzniesienie o wysokości 167 m n.p.m. na Pojezierzu Drawskim, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Złocieniec, ok. 2 km na północny wschód od jeziora Lubie.

  Teren wzniesienia został objęty obszarem specjalnej ochrony ptaków "Ostoja Drawska".

  Ok. 1,8 km na wschód od wzniesienia leży wieś Stawno.

  Powiat drawski – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Drawsko Pomorskie.Lubie – jezioro położone na południowy wschód od miejscowości Drawsko Pomorskie w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Złocieniec. Jezioro znajduje się na obszarze trzech mezoregionów: Pojezierzu Drawskim, Pojezierzu Wałeckim i zachodnia zatoka na Równinie Drawskiej.

  Nazwę Lisica wprowadzono urzędowo w 1950 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Fuchs Berg.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Lisica
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Arkusz 16/19. Ostoja Drawska (PLB320019) mapa w skali 1:50 000. Ministerstwo Środowiska/Techmex, 2007-01-17
  2. Plan Rozwoju Lokalnego. Urząd Miejski w Złocieńcu, 2005-02, s. 9.
  3. Zarządzenie Ministra Administracji Publicznej z dnia 4 kwietnia 1950 r. (M.P. z 1950 r. nr 52, poz. 588, s. 419)
  Województwo zachodniopomorskie – województwo położone w północno-zachodniej części Polski, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Graniczy na wschodzie z województwem pomorskim, na południu z województwami: wielkopolskim i lubuskim, a na zachodzie z niemieckimi krajami związkowymi: Brandenburgią i Meklemburgią-Pomorzem Przednim. Zajmuje obszar 22 892,48 km². Według danych z 31 grudnia 2011 r. miało 1,72 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Szczecin.Gmina Złocieniec – gmina miejsko-wiejska położona w województwie zachodniopomorskim, w środkowej części powiatu drawskiego. Siedzibą gminy jest miasto Złocieniec.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.