Lincoln City F.C.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lincoln City Football Club – jest to angielska drużyna piłkarska grająca obecnie w League One. Zespół rozgrywa swoje mecze na mogącym pomieścić 10,127 widzów Sincil Bank. Przydomek klubu: The Imps (Skrzaty) pochodzi prawdopodobnie od kamiennej figurki znajdującej się w katedrze miejskiej. Lincoln tradycyjnie gra w czerwono-białych koszulkach w paski, czarnych spodenkach i czerwono-białych getrach.

Puchar Ligi Angielskiej (ang. Football League Cup, znany jako League Cup lub obecnie Capital One Cup) – turniej piłkarski utworzony na podobieństwo Pucharu Anglii, jednakże mogą w nim uczestniczyć jedynie zespoły Premier League oraz te, które są zrzeszone w The Football League, (zespoły angielskie oraz walijskie, które rozgrywają spotkania w ramach Championship, League One oraz League Two). Aktualnie 92 zespoły mogą brać udział w rozgrywkach Pucharu Ligi Angielskiej.Football League Group Trophy - nieistniejące już rozgrywki w angielskim futbolu, które miały miejsce tylko w dwóch sezonach: 1981/82 i 1982/83.

W 2011 roku klub zajął przedostatnie – 23.miejsce w League Two i spadł do Conference.

Sincil Bank - stadion piłkarski, położony w Lincoln (Anglia). Swoje mecze rozgrywa na tym stadionie drużyna Lincoln City. Stadion został zbudowany i oddany do użytku w 1895 roku. W maju 1999 roku przeszedł renowację. Może on pomieścić 10 127 osób. Wymiary tego boiska to 110 x 73 jardów.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Sukcesy[ | edytuj kod]

 • finał Football League Group Trophy: 1982/83
 • 5. miejsce w Division Two: 1901/02
 • Klubowe rekordy[ | edytuj kod]

 • Najwięcej meczów: 469 – Grant Brown, 1989-2002
 • Najwięcej goli: 143 – Andy Graver, 1950-61
 • Największa frekwencja kibiców: League Cup: 23,196 v Derby County, 15 listopada 1967
 • Najdrożej sprzedany zawodnik: £500,000 za Garetha Ainswortha do Port Vale, 11 września 1997
 • Najdrożej kupiony zawodnik:
 • £75,000 Dean Walling z Carlisle United, 1 września 1997
 • £75,000 Tony Battersby z Bury, 13 sierpnia 1998
 • Najlepszy strzelec w jednym sezonie
 • Allan Hall – 41 bramek – 1931/32
  1. 1921–1958 liga podzielona na północ i południe.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Football League Second Division - w latach 1892-1992 drugi, najwyższy poziom ligowy w Anglii. Po uformowaniu Premier League, liga ta stała się drugim najwyższym poziomem Football League i zarazem trzecim, najwyższym w kraju.
  Carlisle United Football Club - angielski klub piłkarski z siedzibą w Carlisle, grający obecnie w rozgrywkach Football League One.
  Football League One (częściej nazywana po prostu League One lub od sponsora: Npower Football League 1) - trzecia klasa rozgrywkowa piłki nożnej w angielskim systemie ligowym, a zarazem druga w The Football League.
  Bury Football Club - angielski klub piłkarski z siedzibą w Bury w hrabstwie Lancashire. Zespół występuje obecnie w Football League Two.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Derby County Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Derby powstały w 1884 roku. W sezonie 2006/07 Derby awansowało ponownie do Premier League, ale już rok później pożegnało się z nią z zaledwie 11 punktami na koncie. Jest to najgorszy wynik w historii tych rozgrywek. W sezonie 2004/05 w Derby County grał napastnik reprezentacji Polski - Grzegorz Rasiak.
  Port Vale Football Club – angielski klub piłkarski, grający obecnie w League One. Ich lokalnym rywalem jest Stoke City oraz Crewe Alexandra. Od 2006 roku posiadaczem części udziałów klubu stał się Robbie Williams.