Lincoln Boulevard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .street-course__cell{background-size:20px;background-repeat:repeat-y}.mw-parser-output .street-course__cell--street{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Ikona_ulica.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--pedestrain{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Deptak.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--grass{background:#73d216}

Lincoln Boulevard – ulica w hrabstwie Los Angeles biegnąca w pobliżu wybrzeża Oceanu Spokojnego w kierunku północnowschodnim / południowozachodnim. Przebiega przez następujące położone nad oceanem dzielnice i miasta wchodzące w skład hrabstwa Los Angeles: Santa Monica, Venice, Marina del Rey, Playa Vista i Westchester. Zaczyna się przy San Vicente Boulevard w Santa Monica kończy przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Los Angeles (LAX). Długość Lincoln Blvd. to ok. 13 km.

Obszar metropolitalny Los Angeles, znany także jako Metropolia Los Angeles albo Southland, jest trzynastym co do wielkości obszarem metropolitalnym na świecie i drugą co do wielkości metropolią w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się w południowej części amerykańskiego stanu Kalifornia.Loyola Marymount University (popularnie LMU) – prywatny amerykański, rzymskokatolicki uniwersytet oferujący studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i dalsze, ulokowany w dzielnicy Westchester w mieście Los Angeles. Jest jedną z 28 uczelni należących do Stowarzyszenia Jezuickich Koledży i Uniwersytetów (Association of Jesuit Colleges and Universities).

Przy Lincoln Blvd. położona jest jedna z najważniejszych uczelni Los Angeles – Loyola Marymount University (LMU).


Playa Vista – dzielnica w zachodniej części Los Angeles. W 2008 roku szacowano liczbę mieszkańców na 6 010  osób. Położona w południowej części Westside. Jej granice wyznaczają w przybliżeniu Lincoln Boulevard, Ballona Creek, Marina Freeway, San Diego Freeway i Bluff Creek Drive. Od północnego zachodu graniczy z Marina del Rey, od wschodu z Culver City, od zachodu z Playa del Rey, od południa z Westchester.Marina del Rey – obszar niemunicypalny (unincorporated community) w hrabstwie Los Angeles. W 2010 roku liczba mieszkańców miejscowości wyniosła 8866 osób.
Warto wiedzieć że... beta

Santa Monica – nadbrzeżne miasto w USA położone w zachodniej części hrabstwa i metropolii Los Angeles, w amerykańskim stanie Kalifornia.
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Port lotniczy Los Angeles – międzynarodowy port lotniczy, największy na zachodnim wybrzeżu USA. Położony jest 25 km od centrum Los Angeles. Port lotniczy został oficjalnie otwarty w 1937. Posiada 8 terminali i obsłużył w 2007 prawie 62 mln pasażerów.

Reklama