Leslie Carter

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Leslie Barbara Carter (ur. 6 czerwca 1986 w Tampie na Florydzie, zm. 31 stycznia 2012 w Mayville w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, młodsza siostra wokalisty zespołu Backstreet BoysNicka Cartera oraz starsza siostra piosenkarza Aarona Cartera i modelki Angel Carter.

Tampa – miasto w Stanach Zjednoczonych, w hrabstwie Hillsborough na zachodnim wybrzeżu Florydy. Z populacją 399,7 tys. mieszkańców jest trzecim co do wielkości miastem na Florydzie po Miami i Jacksonville. Z ponad 3 milionami mieszkańców w obszarze metropolitalnym Tampa–St. Petersburg–Clearwater jest drugą co do wielkości aglomeracją na Florydzie. Aaron Charles Carter (ur. 7 grudnia 1987, Tampa) - amerykański piosenkarz muzyki pop, młodszy brat Nicka Cartera, członka zespołu Backstreet Boys. Aaron ma także siostrę bliźniaczkę Angel Carter, która jest modelką, oraz dwie starsze siostry, Leslie Carter i Bobbie Jean Carter. Gra na perkusji, gitarze i saksofonie.

Urodziła się w Tampie na Florydzie jako trzecie z pięciorga dzieci Jane Elizabeth z domu Spaulding i Roberta Gene Cartera (ur. 23 września 1952). Poza Nickiem, Aaronem i Angel ma też siostrę Bobbie Jean „BJ” Carter. Jej rodzice rozwiedli się w 2003 r. Jej ojciec poślubił Ginger R. Elrod. Jej matka również ponownie wyszła za mąż.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Kariera[ | edytuj kod]

Carter podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią DreamWorks w 1999 r., i zaczęła nagrywać swój debiutancki album, który miał zostać wydany w czerwcu 2000, ale z powodów promocyjnych premiera została opóźniona. 13 stycznia 2001 r., miał premierę singiel „Like Wow!” – jej jedyna oficjalnie wydana płyta bo ostatecznie nigdy nie doszło do ukazania się albumu. Do singla został nagrany także teledysk. Piosenka z singla stała się przebojem trafiając na soundtracku do filmu Shrek, jak i w samym filmie przy napisach końcowych. Trafiła też na 99 miejsce US Billboard Hot 100 w 2001 r.

DreamWorks (inne nazwy to DreamWorks L.L.C., DreamWorks SKG, DreamWorks Pictures) – amerykańska wytwórnia filmowa, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Premierę jej debiutanckiego albumu „Like Wow!” ustalono na 10 kwietnia 2001 r., jednakże, DreamWorks umorzył ją, w związku z szeregiem zgłoszonych problemów dotyczących wcześniej opublikowanego teledysku. Ostatecznie DreamWorks Records wycofał się z publikacji i wydanie albumu zostało odwołane. Album mimo wszystko wyciekł i jest teraz dostępny jako digital download. Promo wersja CD stała się również dostępna na rynku wtórnym

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Backstreet Boys – amerykański zespół muzyki pop założony w 1993 roku, uznawany za jeden z najpopularniejszych boysbandów kultury masowej.

W 2008 r., Leslie Carter wyszła za mąż za Mike Ashtona i przeniosła się do Toronto, w Ontario w Kanadzie, gdzie urodziła córkę Alyssa Jane Ashton w 2011 r.

Śmierć[ | edytuj kod]

Zmarła 31 stycznia 2012 r., w Mayville w Nowym Jorku, w wieku 25 lat. Oficjalnie przyczyny śmierci nie są znane, ale raport policji hrabstwa Chautauqua Count wspomina o przedawkowaniu leków na receptę olanzapiny, Cyclobenzaprine i alprazolamu (Xanax).

Przypisy[ | edytuj kod]

Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
Warto wiedzieć że... beta

Nickolas Gene Carter (ur. 28 stycznia 1980 roku w Jamestown, w stanie Nowego Jorku) - amerykański muzyk i wokalista muzyki pop, jeden z członków zespołu Backstreet Boys, aktor.
Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
Ścieżka dźwiękowa (z ang. soundtrack, OST – original sound track – oryginalna ścieżka dźwiękowa) – zapis motywu lub całej ścieżki dźwiękowej utworu muzycznego, która pojawia się w filmie lub grze wideo, jak również wydania płytowe złożone z kolekcji takich utworów. Dotyczy ona głównie ilustracji muzycznych, ale również jest to zapis konkretnych utworów, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby filmu lub gry.
Shrek – amerykański film animowany z 2001 roku w reżyserii Andrew Adamsona i Vicky Jenson, będący adaptacją ilustrowanej książki Shrek! autorstwa Williama Steiga.

Reklama