Lego Star Wars: The Video Game

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lego Star Wars: The Video Game – gra komputerowa, której akcja opiera się na wydarzeniach przedstawionych w pierwszych trzech epizodach sagi Gwiezdne wojny. Głównymi bohaterami są ludziki lego z zestawów odnoszących się do tego filmu. W tej grze możemy wcielić się w postacie z Mrocznego Widma, Ataku Klonów i Zemsty Sithów takie jak: Qui-Gon Jinn, Obi-Wan Kenobi, Yoda, Anakin Skywalker, Padmé Amidala, Mace Windu itp. Gra przeznaczona jest dla graczy powyżej 3 lat. Po rozegraniu planszy w Trybie Fabularnym (Story) można przejść planszę w Trybie Dowolnym (Free Play), gdzie można grać dowolną postacią. W Restauracji Dextera, która pełni rolę głównego menu gry, za zebrane pieniądze można kupić dodatkowe postacie i dodatki, które ułatwiają grę. Każdy poziom zawiera 10 ukrytych Minikitów – małych białych pojemniczków. Każdy Minikit to jedna część danego statku kosmicznego. Po odnalezieniu wszystkich Minikitów na każdym poziomie statki te można znaleźć na zewnątrz Restauracji Dextera. Kiedy na każdym poziomie uzyska się określoną liczbę pieniędzy, dostaje się jedną ze siedemnastu części super zestawu. Po zebraniu super zestawu odblokowuje się dodatkowa plansza – pierwszy poziom czwartej części Gwiezdnych wojen, w którym możemy sterować Darthem Vaderem.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

Postacie[ | edytuj kod]

W grze można przejąć kontrolę nad postaciami z trylogii I-III gwiezdnej sagi. Większość z nich posiada własne, unikalne zdolności.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Lego Star Wars (pol.). Gry-online.pl. [dostęp 2011-03-20].
SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.
Warto wiedzieć że... beta

Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Obi-Wan Kenobi - postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów Gwiezdnych wojen. Rycerz, a następnie mistrz Jedi, z reguły posługiwał się niebieskim mieczem świetlnym. W częściach IV-VI filmu w rolę Obi-Wana wcielił się Alec Guinness, zaś w częściach I-III - Ewan McGregor.
Yoda – postać fikcyjna, jeden z bohaterów sagi filmowej Gwiezdne wojny: mierzący 0,66 m wzrostu, lecz nieprzeciętnie potężny zielonoskóry Mistrz Jedi.

Reklama