Lego Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lego Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (ang. Lego Star Wars: The Force Awakens) – gra komputerowa zaistniała na kanwie siódmej części Gwiezdnych wojen. Zawiera wiele wątków, które uzupełniają fabułę filmu. Została wydana w 2016 przez Warner Bros. Interactive Entertainment i wyprodukowana przez TT Fusion. Gra jest przeznaczona na platformy PC, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Nintendo 3DS, Wii U, Android oraz iOS.

Rey – fikcyjna postać ze świata Gwiezdnych wojen, po raz pierwszy pojawiająca się w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z 2015 roku, gdzie w jej rolę wcieliła się Daisy Ridley.Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.

Fabuła[ | edytuj kod]

Fabuła Lego Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy w większej części przedstawia wydarzenia z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Akcja toczy się około 30 lat po wydarzeniach z filmu Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi, i skupia się na losach Finna, Rey, a także Poe Damerona, którym towarzyszą bohaterowie znani z poprzednich części Gwiezdnych wojen tacy jak: Han Solo, Chewbacca czy Leia Organa.

Mikołaj Klimek (ur. 19 lutego 1972 w Krakowie) – polski aktor głosowy i telewizyjny. Jest absolwentem PWST w Krakowie z 1997 roku. Jako aktor teatralny występował w teatrze Starym w Krakowie w 1995 roku oraz w Teatrze Polskim w Szczecinie (1997) i Teatrze Narodowym w Warszawie w latach 1998-2010.Michał Konarski, (ur. 15 stycznia 1972 w Warszawie) – polski aktor teatralny i dubbingowy, reżyser teatralny i dubbingowy.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Han Solo – postać istniejąca w fikcyjnym świecie Gwiezdnych wojen, jeden z głównych bohaterów w serii filmów, grany przez aktora Harrisona Forda. Solo jest dowcipnym przemytnikiem z planety Korelia, który lata na Sokole Millenium ze swoim przyjacielem, drugim pilotem, Wookieem Chewbaccą.
Komputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.
The Hollywood Reporter - amerykańskie czasopismo poświęcone życiu i karierze gwiazd Hollywood. Ukazuje się od 1930 roku.
Kacper Kuszewski (ur. 21 czerwca 1976 w Słupsku) – polski aktor filmowy i dubbingowy, syn aktora Jarosława Kuszewskiego.
Traveller’s Tales – brytyjski producent gier wideo i jednostka zależna TT Games. Traveller’s Tales zostało założone w 1989 roku przez Jona Burtona i Andy’ego Ingrama. Początkowo mała firma skupiała się na własnych treściach, rozwijała swój profil poprzez rozwój gier z większymi firmami, takimi jak Sega i Disney Interactive Studios. W 2004 roku firma rozpoczęła wraz z Giant Interactive Entertainment, będącą wyłącznym posiadaczem praw do gier wideo Lego, produkcję Lego Star Wars: The Video Game. Traveller’s Tales kupiło tę firmę w 2005 r. i połączyło się z nią, tworząc TT Games, a samo Traveller’s Tales stało się nowym działem rozwoju firmy.
Finn (początkowo nazywany FN-2187) – fikcyjna postać ze świata Gwiezdnych wojen, po raz pierwszy pojawiająca się w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z 2015 roku, gdzie w jego rolę wcielił się John Boyega.
Chewbacca (znany też jako Chewie) – fikcyjna postać z Gwiezdnych wojen, przedstawiciel rasy Wookieech pochodzący z planety Kashyyyk. Jest wojownikiem i pilotem-mechanikiem. Od trzeciej do siódmej części grał go Peter Mayhew. W ósmej i dziewiątej części cyklu oraz w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie zastąpił go Joonas Suotamo.

Reklama