Lego Star Wars: The Complete Saga

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lego Star Wars: The Complete Sagagra konsolowa oparta na linii zabawek Lego Star Wars. Jest to połączenie gry Lego Star Wars: The Video Game i jej kontynuacji Lego Star Wars II: The Original Trilogy. Gra została wydana przez LucasArts na PC oraz konsole Xbox 360, Playstation 3, Wii i Nintendo DS.

Jabba Desilijic Tiure (lub prościej: Jabba the Hutt, 600 BBY – 4 ABY) – fikcyjna postać z sagi filmowej George’a Lucasa Gwiezdne wojny. Należał do rasy Huttów i zajmował się działalnością przestępczą. Występował epizodycznie w części I i IV oraz jako ważna postać w części VI i animowanych Wojen Klonów.Zabawka – przedmiot służący do zabawy najczęściej dzieciom, ale także dorosłym lub zwierzętom. Do popularnych zabawek należą m.in. lalki, żołnierzyki, misie, pieski i inne zwierzęta, bąki, klocki czy samochodziki.

Gra[ | edytuj kod]

Celem gry jest zebranie wszystkich złotych klocków. Jest ich 160; 120 w głównych poziomach, 3 na każdy poziom. Pierwszy jest za przejście poziomu w trybie fabularnym, drugi za zebranie wszystkich części mini zestawu Lego, a trzeci za osiągnięcie statusu „prawdziwego Jedi” (osiąga się go, zbierając odpowiednią ilość monet Lego w poziomie). Jest też 20 w misjach łowców nagród u Hutta Jabby. Jest 6 złotych klocków za misje bonusowe i 14 do kupienia w kantynie w Mos Eisley. Kiedy zdobędzie się wszystkie złote klocki, na złomowisku na zewnątrz kantyny będzie można zbudować 'największy sekret gry'.

Sony PlayStation 3 (potocznie PS3; do września 2009 znak towarowy PLAYSTATION 3, obecnie PlayStation 3) – konsola gier wideo firmy Sony, trzecia w rodzinie PlayStation.Stacja orbitalna, stacja kosmiczna – sztuczny satelita Ziemi zaprojektowany w taki sposób, aby ludzie mogli w nim mieszkać przez wiele tygodni czy miesięcy. Po raz pierwszy koncepcja "stacji międzyplanetarnej" została zaproponowana przez rosyjskiego uczonego Konstantego Ciołkowskiego.

W grze są 62 poziomy, z czego 36 to główne poziomy: 20 to misje łowców nagród, a 6 to poziomy dodatkowe. Większość głównych poziomów są takie same, jak w oryginalnych grach, ale dodano poziom, w którym gracz ściga łowcę nagród Zam Wesell (Ten poziom został wycięty z gry Lego Star Wars: The Video Game). Inny poziom, który został wycięty (w którym młody Anakin Skywalker niszczy stację dowodzenia droidami), został dodany jako poziom dodatkowy.

Gwiezdne wojny (ang. Star Wars) – seria filmów fantastycznych z gatunku space opera (science fantasy) George’a Lucasa oraz innych produktów związanych ze światem stworzonym w filmie: wydawnictw literackich, komiksów, gier fabularnych, gier komputerowych itp.Moneta – przeważnie metalowy znak pieniężny, o określonej formie, opatrzony znakiem emitenta. Emitent gwarantował umowną wartość monety. Pierwotnie wartość ta zbliżona była do rynkowej wartości kruszców zawartych w monecie.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona gry
 • Warto wiedzieć że... beta

  Nintendo DS lub Nintendo Dual Screen (skr. NDS lub DS) – przenośna konsola gier wideo zaprojektowana i wyprodukowana przez japońską firmę Nintendo. Wydana w 2004 roku w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Konsola ma obudowę typu clamshell, podobną do Game Boya Advance SP, a wewnątrz dwa ekrany LCD, z których jeden jest dotykowy. Konsola zawiera również wbudowany mikrofon i obsługuje komunikację bezprzewodową w standardzie IEEE 802.11 (Wi-Fi) umożliwiając graczom wspólną interakcję bliskiego zasięgu (10–30 m, zależnie od warunków) lub online za pomocą usługi Nintendo Wi-Fi Connection, która została uruchomiona po premierze. Była to pierwsza konsola Nintendo wydana najpierw w Ameryce Północnej, a nie Japonii. Konsola została wycofana ze sprzedaży w 2009 roku
  Kantyna Mos Eisley – jeden z najsłynniejszych lokali w świecie Gwiezdnych wojen, a równocześnie – dla mieszkańców tego świata – niewiele znacząca tawerna na położonej na uboczu planecie. Kantyna mieści się na Tatooine, w Zewnętrznych Rubieżach Galaktyki i jest miejscem spotkań przemytników, zabójców, złodziei i oszustów. To właśnie tutaj Obi-Wan Kenobi i Luke Skywalker poznali Hana Solo i Chewbaccę, którzy mieli ich zawieźć na Alderaan.
  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.
  LucasArts – licencjodawca marki Star Wars dla producentów oprogramowania komputerowego. Dawniej wydawca i producent interaktywnego oprogramowania na konsole oraz komputery osobiste. Przedsiębiorstwo należy do LucasFilm będącego z kolei własnością Walt Disney Company.
  Lego (nazwa stylizowana: LEGO) – firma zabawkarska, założona przez Olego Kirka Christiansena w 1932 roku 12 października w Billund w Danii. W początkowych latach istnienia firma zajmowała się między innymi produkcją drewnianych zabawek, następnie zabawki stały się jedynym profilem jej działalności.
  Droid – w fikcyjnym świecie Gwiezdnych wojen to określenie większości bardziej skomplikowanych robotów, w tym androidów - zazwyczaj wyposażonych w pewien poziom sztucznej inteligencji.

  Reklama