To jest dobry artykuł

Lego Marvel Super Heroes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lego Marvel Super Heroes – komputerowa przygodowa gra akcji z serii Lego, opracowana przez Traveller’s Tales i wydana przez Warner Bros. w październiku 2013 roku (USA). Jest dostępna na platformach PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Android, iOS, Nintendo 3DS, Nintendo DS, PlayStation Vita oraz macOS.

Mac OS – system operacyjny komputerów Macintosh. Od wydania wersji 10.0 (OS X), starsze wersje znane są jako Mac OS Classic.Gregory Michael "Greg" Cipes (4 stycznia, 1980 w Coral Springs, w stanie Floryda) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, komik. Jest także muzykiem i zawodowym surferem. Jest synem Robin Mrasek i Geoff Cipes. W polsce najbardziej znany z roli Dwighta w filmie "Szybcy i wściekli".

Podczas gry bohaterowie z uniwersum Marvela próbują udaremnić plany Doktora Dooma i Lokiego, którzy łączą siły z wieloma złoczyńcami i próbują podbić Ziemię za pomocą „Doom Ray of Doom” – urządzenia zbudowanego z odłamków deski Srebrnego Surfera. Lego Marvel Super Heroes otrzymała pozytywne recenzje, a w 2017 roku zyskała status najlepiej sprzedającej się gry Lego wszech czasów.

Lego Marvel Super Heroes 2 – gra komputerowa z serii gier Lego, opracowana przez Traveller’s Tales i wydana przez Warner Bros. w sierpniu 2017 roku na platformy Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows i w sierpniu 2018 na MacOS. Jest kontynuacją gry Lego Marvel Super Heroes z 2013 roku i trzecią grą z serii Lego Marvel. Hulk to fikcyjna postać komiksowa, superbohater, z komisowego uniwersum Marvela. Twórcami postaci są Stan Lee i Jack Kirby. Pierwszy raz Hulk pojawił się w pierwszym numerze serii komiksowej The Incredible Hulk w maju 1962 roku. Alter ego Hulka to Doktor Robert Bruce Banner, obiecujący młody fizyk. Podczas pracy nad promieniowaniem gamma zdarzył się wypadek, w trakcie którego Banner został napromieniowany, co zaowocowało niekontrolowanymi transformacjami w Hulka, wielkiego, humanoidalnego stwora o nadludzkiej sile i wytrzymałości, nad którym Banner nie ma właściwie żadnej kontroli. W komiksie częstym motywem jest pościg policji i armii Stanów Zjednoczonych za Hulkiem i Bannerem, odpowiedzialnych za wywołanie ogromnych zniszczeń, gdziekolwiek się pojawiali. W trakcie długiej historii komiksu skóra Hulka była najczęściej zielona, ale na skutek różnorodnych zwrotów fabularnych, bywała także szara i czerwona. Hulk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z komiksowego uniwersum Marvela.

Fabuła[ | edytuj kod]

Srebrny Surfer przylatuje na Ziemię, by poinformować ludzi, że jego mistrz – pożeracz światów, Galactus – ma zamiar unicestwić planetę. Zostaje on schwytany przez Doktora Dooma, a jego deska rozbita na wiele kawałków – kosmicznych cegieł. Nick Fury prosi bohaterów Ziemi o odzyskanie cegieł, zanim wpadną w niepowołane ręce.

Venom – fikcyjna postać występująca w serii komiksów Marvela. Jest jednym z największych i najgroźniejszych przeciwników Spider-Mana.Johnny Storm / Ludzka Pochodnia (ang. Human Torch) – jedna z postaci z komiksów marvelowskich o Fantastycznej Czwórce.

Doom wysyła Sandmana i Abominację, aby odzyskali cegły, zostają jednak pokonani przez Iron Mana, Hulka i Spider-Mana. Cegła pozostaje pod opieką Fantastycznej Czwórki, jednak niedługo później Doktor Octopus wykrada ją, a podczas pościgu rzuca Zielonemu Goblinowi. Czarna Wdowa, Hawkeye oraz Spider-Man ścigają go, ale na ich drodze staje Venom, przez co Goblin ucieka.

Traveller’s Tales – brytyjski producent gier wideo i jednostka zależna TT Games. Traveller’s Tales zostało założone w 1989 roku przez Jona Burtona i Andy’ego Ingrama. Początkowo mała firma skupiała się na własnych treściach, rozwijała swój profil poprzez rozwój gier z większymi firmami, takimi jak Sega i Disney Interactive Studios. W 2004 roku firma rozpoczęła wraz z Giant Interactive Entertainment, będącą wyłącznym posiadaczem praw do gier wideo Lego, produkcję Lego Star Wars: The Video Game. Traveller’s Tales kupiło tę firmę w 2005 r. i połączyło się z nią, tworząc TT Games, a samo Traveller’s Tales stało się nowym działem rozwoju firmy. John Bentley (ur. lipiec 1860 w Turton, Lancashire, zm. 1930). Angielski trener piłkarski i czwarty sekretarz (termin "manager" został po raz pierwszy użyty w przypadku Jacka Robsona) Manchesteru United. Jego poprzednikiem był J. Ernest Mangnall, który w 1912 został trenerem Manchesteru City. Bentley szkolił Manchester przez 2 lata, po czym został zastąpiony przez wspomnianego Jacka Robsona w 1914.

Iron Man i Hulk walczą w tym czasie z Magneto, Mystique i Szablozębnym, aby uwolnić Lokiego. Wspomagani przez Wolverine’a pokonują zbiegłych więźniów i Szablozębnego, ale Magneto niszczy zbroję Iron Mana i ucieka wraz z Mystique i Lokim. Kapitan Ameryka i Tony Stark udają się do Stark Tower w celu zrobienia nowej zbroi. Po naprawieniu Jarvisa pokonują Mandaryna i Killiana, Loki ucieka jednak z reaktorem łukowym Starka. W międzyczasie Czarna Wdowa i Hawkeye odkrywają, że Czerwona Czaszka i Arnim Zola budują zasilany przez skradziony reaktor portal, którego Loki ma zamiar użyć do podróży do Asgardu. Ludzka Pochodnia, Kapitan Ameryka i Wolverine przybywają, aby pomóc w walce z Czerwoną Czaszką, jednak przypadkowo uszkadzają portal. Wraz z Thorem ścigają Lokiego i dowiadują się, że ten z pomocą Lodowych Gigantów najechał na Asgard i ukradł Tesserakt. Loki wysyła na nich Niszczyciela, ci jednak pokonują go i odzyskują Tesserakt, a Loki ponownie ucieka.

Ned "Dee" Bradley Baker (ur. 31 sierpnia 1962 w Indianie) – aktor najczęściej głosowy, najbardziej znany z ról w serii Ben 10, Młodzi Tytani i Fineasz i Ferb.Jean Grey Summers (Phoenix/ Dark Phoenix/ Marvel Girl) – jedna z bohaterek popularnej serii komiksów pt. X-Men. Postać tą stworzyli Stan Lee oraz Jack Kirby. Jean jest jednym z pierwszych X-Menów, zadebiutowała w #1 X-Men.

Wolverine zabiera Tesserakt do Instytutu Xaviera, aby mógł go przeanalizować Profesor X. Doom nasyła na nich mutantów, aby odzyskać sześcian. Drużyna X-Men ich pokonuje, jednak Magneto i Mystique kradną Tesserakt. Nick Fury i Fantastyczna Czwórka śledzą ich, a następnie atakują Zamek Dooma, gdzie obezwładniają Zielonego Goblina i ratują Srebrnego Surfera. Doktor Doom i Loki ponownie uciekają. Po namierzeniu Dooma Iron Man, Thor i Spider-Man próbują dostać się do łodzi podwodnej AIM. Muszą zmierzyć się z MODOKiem, lecz z pomocą Jean Grey udaje im się schwytać Dooma. Wtedy Magneto, kontrolując Statuę Wolności, używa jej do ratowania Dooma i przenosi na wyspę pełną dinozaurów, po czym używa skradzionego sześcianu do zasilenia swojej stacji kosmicznej. Kapitan Ameryka, Storm oraz Thing ścigają Magneto i pokonują Rhino oraz Mystique, ale nie udaje im się zapobiec uruchomieniu stacji.

Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone. Stan Lee, właśc. Stanley Martin Lieber (ur. 28 grudnia 1922 w Nowym Jorku) – amerykański scenarzysta, producent filmowy i rysownik komiksowy, najbardziej znany jako twórca postaci Spider-Mana. Wieloletni prezes i członek zarządu wydawnictwa komiksowego Marvel Comics. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

Po wejściu na pokład stacji Iron Man, Thor i Spider-Man toczą walkę z Magneto. Doom obezwładnia Starka i Thora, a Kapitan Ameryka, Thing i Storm próbują pomóc Spider-Manowi w pokonaniu go. Wtedy Loki ujawnia, że manipulował Doomem, by zbudować latającą maszynę zasilaną Tesseraktem, która pozwoli mu kontrolować Galactusa oraz zniszczyć Ziemię i Asgard. Po tym, jak Galactus przybywa, by pochłonąć Ziemię, Loki przejmuje nad nim kontrolę i niszczy stację kosmiczną. Wszystkim na pokładzie udaje się przeżyć. Aby powstrzymać Lokiego i Galactusa, bohaterowie i złoczyńcy jednoczą się. Wspólnymi siłami niszczą kapsułę Lokiego i uwalniają Galactusa spod jego kontroli. Nick Fury odzyskuje Tesserakt, a bohaterowie postanawiają dać złoczyńcom przewagę, aby uniknęli schwytania. Po odbudowie swojej deski Srebrny Surfer odzyskuje moce i opuszcza Ziemię, obiecując, że nie dopuści do pochłonięcia jej przez Galactusa.

Srebrny Surfer (ang. Silver Surfer), wł. Norrin Radd – fikcyjna postać, superbohater ze świata stworzonego przez firmę Marvel Comics.Warner Bros. Interactive Entertainment, Inc. (WBIE) – oddział Warner Bros. Home Entertainment zajmujący się produkcją i dystrybucją gier komputerowych oraz innych produktów elektronicznych na wszystkie platformy, w tym komputery osobiste, konsole, handheldy i urządzenia mobilne. Do WBIE należy również studio WB Games, zajmujące się produkcją gier opartych na licencjach, do których prawa posiada Warner Bros. Firma zajmuje się jednak również dystrybucją gier innych podmiotów, jak np. gier z serii Wiedźmin, począwszy od Zabójców królów.

W scenie między napisami Fury nadzoruje naprawę Statuy Wolności. Wtedy przybywają spóźnieni Strażnicy Galaktyki, wezwani wcześniej, by pomóc w walce z Galactusem. Star-Lord ostrzega Fury’ego, że coś jeszcze zagraża Ziemi. Następnie podczas lunchu z ekipą budowlaną Fury spotyka Czarną Panterę, która mówi mu, że mieszkańcy Wakandy są wdzięczni.

Iron Man (alter ego Anthony Edward „Tony” Stark) – fikcyjna postać (superbohater) znana z licznych serii komiksowych wydawanych przez Marvel Comics, oraz rożnych adaptacji, bazujących na komiksowych publikacjach. Jego twórcami są scenarzyści Stan Lee, Larry Lieber, oraz rysownicy Don Heck i Jack Kirby, zadebiutował on w magazynie Tales of Suspense vol.1 #39 (marzec 1963).Minigra – zwyczajowe określenie małych, dodatkowych gier dostępnych dla gracza w większych grach komputerowych. Przykładową minigrą może być odbijanie piłki baseballowej deskorolką w grze Tony Hawk’s Pro Skater 4 lub gra w Air Hockeya w Beyond Good & Evil.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Spin-off (ang. produkt uboczny) – w terminologii związanej z produkcją filmową, telewizyjną i grami komputerowymi jest to określenie nowego produktu powstałego na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnych. Spin-off występuje też w książkach i komiksach, głównie amerykańskich, rzadziej w japońskich - najczęściej prezentuje wtedy przygody drugoplanowych bohaterów serii pierwotnej, rozwijając wątki poboczne.
PlayStation Vita (nazwa kodowa Next Generation Portable) – przenośna konsola gier wideo firmy Sony, która została oficjalnie zaprezentowana 27 stycznia 2011 roku. Jest to następca konsoli PlayStation Portable. Urządzenie zadebiutowało w Japonii 17 grudnia 2011 roku, a na rynku europejskim i amerykańskim pojawiła się 22 lutego 2012 roku. Jest konkurentem przenośnej konsoli Nintendo 3DS, która miała swą premierę w pierwszym kwartale 2011 roku.
Xbox One – trzecia konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Oficjalna prezentacja konsoli odbyła się 21 maja 2013 roku, zaś 22 listopada 2013 roku sprzęt został wydany w 13 krajach.
GameZone – amerykańska strona internetowa o grach komputerowych, dostarczająca wiadomości, recenzje, zapowiedzi, materiały do pobrania, kody do gier. Zawiera także sklep oraz zrzuty i filmy z gier. Strona została założona w 1994 roku.
PlayStation 4 (PS4) – czwarta z rodziny PlayStation konsola gier wideo firmy Sony Computer Entertainment. Należy do ósmej generacji konsol.
Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2013 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.
Hawkeye (prawdziwa tożsamość: Clint Barton) – fikcyjna postać, superbohater, znana z licznych serii komiksowych wydawanych przez Marvel Comics, oraz różnych adaptacji, bazujących na komiksowych publikacjach. Jego twórcami są Stan Lee i Don Heck, zadebiutował on w Tales of Suspense #57 w 1964 roku.

Reklama