Lego Indiana Jones: The Original Adventures

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lego Indiana Jones: The Original Adventuresgra zręcznościowoplatformowa wydana w 2008 na komputery PC oraz konsole Xbox 360, PSP, PlayStation 2, PlayStation 3, NDS, oraz Wii przez firmę Traveller’s Tales. W tej grze gracz może się wcielić w większość postaci z oryginalnej trylogii Indiana Jones.

Traveller’s Tales – brytyjski producent gier wideo i jednostka zależna TT Games. Traveller’s Tales zostało założone w 1989 roku przez Jona Burtona i Andy’ego Ingrama. Początkowo mała firma skupiała się na własnych treściach, rozwijała swój profil poprzez rozwój gier z większymi firmami, takimi jak Sega i Disney Interactive Studios. W 2004 roku firma rozpoczęła wraz z Giant Interactive Entertainment, będącą wyłącznym posiadaczem praw do gier wideo Lego, produkcję Lego Star Wars: The Video Game. Traveller’s Tales kupiło tę firmę w 2005 r. i połączyło się z nią, tworząc TT Games, a samo Traveller’s Tales stało się nowym działem rozwoju firmy. Wii (wym. jak ang. we; IPA: [wiː]) – konsola gier wideo zaprojektowana i produkowana przez japońską firmę Nintendo. Początkowo znana pod nazwą Revolution jest następczynią Nintendo GameCube.

Gra zbudowana jest z trzech części głównych, po 6 poziomów w każdej (Poszukiwacze zaginionej Arki, Świątynia Zagłady, Ostatnia krucjata) oraz z poziomów pobocznych (Młody Indiana Jones, Magazyn, Starożytne Miasto). Poza tym, w grze są również różne dodatkowe opcje, między innymi:

 • Wpisywanie tajnych kodów
 • Tworzenie własnych postaci
 • Oglądanie filmików pokazanych przed, często podczas, i po przejściu poziomów
 • Kupowanie postaci i dodatków (np. nieśmiertelność, podwójny wynik, regeneracja zdrowia, zlodowacenie powierzchni, i wiele innych).
 • Główną bazą gracza jest College Barnetta.

  Chewbacca (znany też jako Chewie) – fikcyjna postać z Gwiezdnych wojen, przedstawiciel rasy Wookieech pochodzący z planety Kashyyyk. Jest wojownikiem i pilotem-mechanikiem. Od trzeciej do siódmej części grał go Peter Mayhew. W ósmej i dziewiątej części cyklu oraz w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie zastąpił go Joonas Suotamo. Sony PlayStation 3 (potocznie PS3; do września 2009 znak towarowy PLAYSTATION 3, obecnie PlayStation 3) – konsola gier wideo firmy Sony, trzecia w rodzinie PlayStation.

  W grze można znaleźć 5 postaci z uniwersum Gwiezdnych wojen (Luke’a Skywalkera, Księżniczkę Leię, Chewbaccę, C3PO, oraz R2D2), co udostępnia kupno postaci Hana Solo.

  Przyjęcie gry[ | edytuj kod]

  Recenzje gry ogólnie były pozytywne. IGN dało grze 8/10 za platformę Nintendo DS, PS2 i Wii 8.4/10 za X360 i PS3, oraz 7.7/10 za PSP. which is similar to the Lego Star Wars games. X-Play dał 4/5, mówiąc, że gra miała wszystko, czego mogli chcieć fani Indiany, ale to wciąż taka sama zabawa jak z Lego Star Wars. Official Playstation Magazine UK dał grze 8/10, chwaląc zniewalający charakter gry i chwaląc wybór materiałów źródłowych serii. Official Nintendo Magazine dał grze 82%, prawie tak samo jak Lego Star Wars, mówiąc, że to było bardzo podobne i nie za dużo rzeczy zostało poprawionych. Poza tym magazyn stwierdził, że „gra mogłaby być najlepsza w historii”. Game Revolution dał grze B+, powołując się na to, że gra stworzona przez fanów, stanowi „wciągającą grę” z „tonem wartości

  GamePro – amerykański miesięcznik o grach komputerowych, który wydawany jest od kwietnia 1989. Jego strona internetowa powstała w 1998 roku. Od 5 grudnia 2011 roku magazyn stał się częścią strony internetowej PC World.Leia Organa (urodzona jako Leia Amidala Skywalker) – fikcyjna postać ze świata Gwiezdnych wojen, senator, córka Anakina Skywalkera (Dartha Vadera) i Padmé Amidali, siostra Luke’a Skywalkera. W filmach w jej rolę wcieliła się Carrie Fisher. Była silna Mocą, podobnie jak jej ojciec i brat.

  Wersja Nintendo DS była nominowana do dwóch nagród od IGN.com, nazywając ją najlepszą grą akcji najlepszą lokalno-multiplayerową grą. W wersji Wii została również nominowana do wielu nagród, w tym przez IGN, między innymi i najlepszą lokalno-multiplayerową grą.

  PlayStation Portable (oficjalny skrót: PSP) – przenośna konsola gier wideo produkowana i sprzedawana przez Sony Computer Entertainment. Po raz pierwszy o pracach nad konsolą wspomniano na E3 2003, a pierwsza jej odsłona miała miejsce 11 maja 2004 na konferencji prasowej Sony przed E3 2004. Urządzenie zostało wydane w Japonii 12 grudnia 2004 roku, w Ameryce Północnej 24 marca 2005, a w regionie PAL (m.in. Europa i Australia) 1 września 2005.Game Revolution (dawniej Game-Revolution) lub GR – amerykańska strona internetowa o grach komputerowych, która dostarcza wiadomości, recenzji, zapowiedzi, materiałów do pobrania, kody do gier, sklep, komiksy internetowe zrzuty i filmy z gier. Strona została założona w kwietniu 1996 roku, wkrótce odnotowywano setki tysięcy wejść dziennie na stronę. 25 lutego 2008 roku ogłoszono, że strona została zakupiona przez CraveOnline.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Indiana Jones (właściwie dr Henry Walton Jones Jr.; zdrob. Indy) – postać fikcyjna, główny bohater serii filmów fabularnych, wykreowany przez scenarzystę George’a Lucasa. Indiana Jones jest archeologiem i poszukiwaczem przygód a jego atrybutami są fedora, bicz, skórzana kurtka oraz rewolwer, dzięki którym stał się postacią rozpoznawalną na całym świecie. Indiana Jones pojawił się dotychczas w czterech pełnometrażowych filmach wyreżyserowanych przez Stevena Spielberga gdzie w rolę tytułową wcielił się amerykański aktor Harrison Ford.
  Gwiezdne wojny (ang. Star Wars) – seria filmów fantastycznych z gatunku space opera (science fantasy) George’a Lucasa oraz innych produktów związanych ze światem stworzonym w filmie: wydawnictw literackich, komiksów, gier fabularnych, gier komputerowych itp.
  Xbox 360 – druga konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Została opracowana we współpracy z IBM, ATI i NEC. Xbox 360 to następca konsoli Xbox, konkuruje z Sony PlayStation 3 i Nintendo Wii w ramach siódmej generacji gier konsolowych. Platforma zintegrowana jest z usługą Xbox Live, usługą pozwalającą graczom na rywalizację w trybie online i pobieranie treści, takich jak gry zręcznościowe, dema gier, filmy z gier, programy telewizyjne oraz filmy.
  Nintendo DS lub Nintendo Dual Screen (skr. NDS lub DS) – przenośna konsola gier wideo zaprojektowana i wyprodukowana przez japońską firmę Nintendo. Wydana w 2004 roku w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Konsola ma obudowę typu clamshell, podobną do Game Boya Advance SP, a wewnątrz dwa ekrany LCD, z których jeden jest dotykowy. Konsola zawiera również wbudowany mikrofon i obsługuje komunikację bezprzewodową w standardzie IEEE 802.11 (Wi-Fi) umożliwiając graczom wspólną interakcję bliskiego zasięgu (10–30 m, zależnie od warunków) lub online za pomocą usługi Nintendo Wi-Fi Connection, która została uruchomiona po premierze. Była to pierwsza konsola Nintendo wydana najpierw w Ameryce Północnej, a nie Japonii. Konsola została wycofana ze sprzedaży w 2009 roku
  Komputerowa gra zręcznościowa (nazwa zwyczajowa: zręcznościówka) – gra komputerowa, w której pomyślne ukończenie wymaga refleksu i sprawnego operowania przyciskami kontrolera. W grach takich liczy się przede wszystkim szybkość i ciągła akcja, brak jest sytuacji, w których gracz zmuszony byłby do strategicznego myślenia bądź rozwiązania zagadek, jak ma to miejsce w grach przygodowych i logicznych.
  Luke Skywalker – postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów Sagi Gwiezdnych wojen. W jego rolę wcielił się Mark Hamill.
  PlayStation 2 (PS2) – konsola gier wideo produkcji Sony Computer Entertainment, następca PlayStation. Konsola miała swoją premierę 4 marca 2000 w Japonii, a w Stanach Zjednoczonych 26 października 2000.

  Reklama