Larry Mullen Jr.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Larry Mullen)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Larry Mullen Jr., właśc. Lawrence Joseph Mullen Jr. (ur. 31 października 1961 w Artane, dzielnicy Dublina) – irlandzki perkusista. Członek zespołu U2.

Mount Temple Comprehensive School - szkoła w północnym Dublinie w Irlandii. Uczył się tam Bono, Adam Clayton, Larry Mullen i The Edge. Właśnie tam, w 1976 roku Larry Mullen na tablicy ogłoszeń przyczepił karteczkę, na której napisał, że poszukuje ludzi do zespołu. W ten sposób w tej szkole został założony zespół U2. Była to w tamtych latach jedna z pierwszych irlandzkich szkół, w których panowała całkowita tolerancja religijna.Harley-Davidson Motor Company – producent motocykli pochodzący z Milwaukee w stanie Wisconsin w USA, znany głównie z produkcji tzw. motocykli ciężkich. Ponadto przedsiębiorstwo Harley-Davidson wytwarza akcesoria motocyklowe, odzież i drobne sprzęty, takie jak noże. Prowadzi też klub Harley Owners Group zrzeszający właścicieli motocykli Harley-Davidson.

W 2007 roku muzyk został sklasyfikowany na 21. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazine.

Młodość[ | edytuj kod]

Oboje rodzice – Larry Senior oraz Maureen – byli katolikami. Larry miał też starszą siostrę Cecylię. Edukację rozpoczął w szkole nieopodal domu, po czym przeniósł się do Scoil Colmcille w centrum Dublina. W wieku 9 lat zaczął grać na perkusji. Naukę pobierał u Joe Bonniego, jednego z najlepszych muzyków w kraju. Perkusja całkowicie go pochłonęła. Każdą wolną chwilę poświęcał na doskonalenie techniki. W marcu 1975 roku, dzięki protekcji ojca, zaczął grać w orkiestrze Związku Zawodowego Pracowników Poczty. Po zakończeniu nauki w Dublinie, przeniósł się do Mount Temple Comprehensive School. Właśnie tam wywiesił na tablicy ogłoszeń karteczkę, na której napisał, że poszukuje ludzi do zespołu (pomysł wywieszenia karteczki podsunął mu jego ojciec), w wyniku czego powstała grupa U2.

U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..Dublin (angielska wymowa: [dʌblɪn] lub [dʊblɪn]; irl. Baile Átha Cliath, wym. [bˠaʲlə a:hə klʲiəh]) – stolica i największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Artane (irl. Ard Aidhin) – jedna z dzielnic Dublina. Położona na północy miasta, wzdłuż Malahide Road. Administracyjnie należy do Dublin City Council.
Yamaha Group – japoński koncern, założony 12 października 1887 przez Torakusu Yamahę, notowany na giełdzie w Tokio.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

Reklama