Lance Bass

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lance Bass, właściwie James Lance Bass (ur. 4 maja 1979 w Laurel) – amerykański piosenkarz, aktor, producent filmowy i telewizyjny. Były członek boysbandu *NSYNC.

Calvin Cordozar Broadus Jr., znany głównie jako Snoop Dogg (ur. 20 października 1971 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański raper i aktor. Do 1998 roku znany jako Snoop Doggy Dogg, a od 2012 roku używa także pseudonimu Snoop Lion w kontekście swojej twórczości reggae.Złota Rączka (ang. Handy Manny, 2006-2008) – serial animowany produkcji amerykańskiej, z 2006 roku, który emitowany jest w bloku Playhouse Disney na kanale Disney Channel, na TVP1 (od 12 września 2009) oraz na Playhouse Disney (od 1 września 2010).

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Laurel w stanie Missisipi jako syn Diane i Jima Bassów. Dorastał z siostrą Stacy w stanie Missisipi i uczęszczał do Clinton High School. Marzył o podjęciu wykonywania zawodu astronauty, jednak jego plany pokrzyżował nagły sukces popowego zespołu 'N Sync, który skłonił go także do pojawienia się jako aktor w telewizji i kinie. Wkrótce Lance zaczął eksperymentować z pracą producenta filmowego.

BoJack Horseman (od 2014) – amerykański serial animowany dla dorosłych stworzony przez Raphaela Bob-Waksberga oraz wyprodukowany przez The Tornante Company i ShadowMachine Films.Emmanuelle Sophie Anne Chriqui (ur. 10 grudnia 1977 w Montrealu) – kanadyjska aktorka filmowa i telewizyjna. Posługuje się perfekcyjnie językiem angielskim i francuskim. Ma 160 cm wzrostu.

W roku 2000 powstała autorska wytwórnia płytowa artysty Free Lance Entertainment; nie utrzymała się jednak długo w branży i po wydaniu debiutanckiego albumu szkolnej przyjaciółki Bassa Meredith Edwards, zatytułowanego Reach, zaprzestała działalności.

W 2001 roku wystąpił obok Emmanuelle Chriqui i byłego członka 'N Sync Joeya Fatone’a w komedii romantycznej Przystanek miłość (On the Line). Prócz sukcesów związanych z dokonaniami muzycznymi 'N Sync, Bass zaliczył także solową karierę.

W 2008 brał udział w siódmej edycji amerykańskiej wersji programu Taniec z gwiazdami, gdzie jego taneczną partnerką była Lacey Schwimmer. Ostatecznie 28 listopada 2008 roku uplasował się w nim na trzeciej pozycji.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Kingdom Hearts (キングダム ハーツ, Kingudamu Hātsu?) – seria gier z gatunku jRPG, wydawana przez studio Square Enix i stworzona przez Tetsuyę Nomurę, wieloletniego pracownika Square. Dzięki porozumieniu firm Square Enix i Disney Interactive Studios, Kingdom Hearts to seria będąca połączeniem światów Final Fantasy z uniwersum Disneya. Fabuła skupia się głównie na historii 14-letniego Sory, który musi stawić czoła siłom ciemności i uratować swoich przyjaciół.

Napisał autobiografię zatytułowaną Out of Sync.

W 2014 nagrał wraz z m.in. Snoop Doggiem piosenkę „Walking On Air”.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Sephiroth (jap.セフィロス, Sefirosu), postać fikcyjna, bohater gier RPG Square Final Fantasy VII na PlayStation, Crisis Core: Final Fantasy VII i Dissidia Final Fantasy na PSP, gry Kingdom Hearts i Kingdom Hearts 2 na PlayStation 2 oraz filmów Final Fantasy VII: Advent Children i Last Order: Final Fantasy VII.
LGBT (z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych jako do całości. Do grupy osób transgenderycznych wlicza się również osoby transseksualne. W ogólnej definicji terminem tym określa się ogół osób, które tworzą mniejszości o odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz osób o tożsamości płciowej niezgodnej z płcią biologiczną (osoby transgenderyczne i transseksualne).
Coming out (of the closet) (od ang. to come out of the closet - wyjść z szafy) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie) przed innymi ludźmi (np. rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami). Proces ten zawiera w sobie fakt uświadomienia sobie własnej, odmiennej od heteroseksualnej, orientacji seksualnej oraz naukę samoakceptacji jako geja, lesbijki lub osoby biseksualnej (coming out przed samym sobą).
Sabrina, nastoletnia czarownica – amerykański serial telewizyjny (sitcom dla młodzieży), emitowany w latach 1996-2003 przez stację ABC. Serial jest adaptacją popularnej serii komiksów o czarownicy Sabrinie.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Simpsonowie (ang. The Simpsons) – amerykański animowany serial komediowy dla starszej widowni, wymyślony przez Matta Groeninga (twórcę Futuramy) i emitowany w stacji FOX. Jest satyrycznym spojrzeniem na amerykański styl życia oraz kulturę, a akcja toczy się głównie wokół mieszkającej w Springfield rodziny Simpsonów: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Serial jest produkowany bez przerwy od roku 1989. Do tej pory wyemitowano ponad 500 odcinków (24 sezony). Kolejny, już 25. sezon serialu ruszył w telewizji FOX we wrześniu 2013 roku.
Ulica Sezamkowa (ang. Sesame Street) – amerykański telewizyjny program edukacyjny dla dzieci, który zyskał dużą popularność w USA oraz wielu innych krajach świata, stanowiąc wzór dla późniejszych programów tego typu. Jest dobrym przykładem wykorzystania edukacji rozrywkowej w procesie edukacji społecznej, w tym wypadku edukacji najmłodszych.

Reklama