Lake Havasu City

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lake Havasu City – miasto położone w Hrabstwie Mohave (ze stolicą w Kingman) w stanie Arizona. Jest jednym z najbardziej popularnych miast w Stanach Zjednoczonych.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Kingman to miasto w hrabstwie Mohave, w północno-zachodniej Arizonie, w Stanach Zjednoczonych. Jest stolicą hrabstwa Mohave.

Położenie[ | edytuj kod]

Jak sama nazwa wskazuje położone jest nad jeziorem Lake Havasu, które przyciąga wielu turystów – ok. 100 tysięcy w sezonie zimowym (tj. od listopada do końca stycznia), kiedy panuje tam temperatura w granicach 18-35 stopni Celsjusza.

Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Gęstość zaludnienia – miara przyporządkowująca populację do powierzchni. W przypadku zaludnienia poszczególnych regionów świata najczęściej stosuje się liczbę osób w przeliczeniu na km².
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Skala Celsjusza – skala termometryczna (od nazwiska szwedzkiego uczonego Andersa Celsiusa, który zaproponował ją w roku 1742).
Hrabstwo Mohave – hrabstwo w USA, w północno-zachodniej części stanu Arizona. W roku 2010 liczba mieszkańców wyniosła 200 186. Stolicą jest Kingman, a największym miastem Lake Havasu City. Jest jednym z czterech pierwszych hrabstw powstałego w 1864 roku Terytorium Arizony.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama