La Cienega Boulevard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .street-course__cell{background-size:20px;background-repeat:repeat-y}.mw-parser-output .street-course__cell--street{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Ikona_ulica.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--pedestrain{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Deptak.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--grass{background:#73d216}
Widok na La Cienega Boulevard ze skrzyżowania z Sunset Boulevard

La Cienega Boulevard – ulica w hrabstwie Los Angeles biegnąca z południa na północ. Zaczyna się w mieście El Segundo kończy przy Sunset Strip/Sunset Boulevard. Nazwa pochodzi od nazwy rancza "Las Ciénegas" znajdującego się na terenie dzisiejszego West Hollywood. La Ciénaga po hiszpańsku oznacza "bagno".

Obszar metropolitalny Los Angeles, znany także jako Metropolia Los Angeles albo Southland, jest trzynastym co do wielkości obszarem metropolitalnym na świecie i drugą co do wielkości metropolią w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się w południowej części amerykańskiego stanu Kalifornia.West Hollywood – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. Utworzone w 1984 r., graniczy z Beverly Hills i Los Angeles.
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Reklama