LDN (singel)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

LDN - to drugi singel brytyjskiej popowej wokalistki Lily Allen z jej debiutanckiego albumu studyjnego zatytułowanego Alright, Still. Został wydany 25 października 2006 roku przez wytwórnię Regal Recordings. Twórcami tekstu piosenki są wokalistka Lily Allen, Iyiola Babalola, Darren Lewis, Tommy McCook, natomiast produkcją utworu zajął się Future Cut. Skrót LDN oznacza Londyn. Singel dotarł do szóstego miejsca na liście UK Singles Chart oraz znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Niania w Nowym Jorku i pojawił się w zwiastunie filmu Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia. Nakręcono do niego także teledysk, którego reżyserią zajęła się Nima Nourizadeh.

UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.

Notowania[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Soundtracks for Niania w Nowym Jorku (ang.). imdb.com. [dostęp 2012-03-20].
 2. Happy-Go-Lucky Movie Trailer (ang.). imdb.com. [dostęp 2012-03-20].
 3. Music Videos – Nima Nourizadeh (ang.). partizan.com. [dostęp 2012-03-20].
 4. Lily Allen – LDN (song) (ang.) australian-charts.com [dostęp 2012-03-20].
 5. Lily Allen – LDN (song) (ang.) charts.org.nz [dostęp 2012-03-20].
 6. Lily Allen – LDN (song) (ang.) swisscharts.com. [dostęp 2012-03-20].
 7. Chart Stats. (ang.) UK Singles Chart. Chart Stats. [dostęp 2012-03-20].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Dyskografia Lily Allen – brytyjskiej wokalistki popowej składa się z dwóch albumów studyjnych, dwóch minialbumów oraz czternastu singli (w tym cztery z gościnnym udziałem).Lily Rose Beatrice Cooper, znana jako Lily Allen (ur. 2 maja 1985 w Hammersmith w Londynie) – brytyjska piosenkarka pop, a także aktorka. Jej matka to Alison Owen - producentka filmowa, a ojciec to aktor komediowy Keith Allen.
  Warto wiedzieć że... beta

  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.

  Reklama