Kurt Cobain o synu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kurt Cobain o synu (ang. Kurt Cobain About a Son) – film dokumentalny o Kurcie Cobainie, wokaliście zespołu Nirvana. Obraz zadebiutował na Toronto International Film Festival w 2006 roku. Jego reżyserem jest AJ Schnack, a wyprodukowany został przez Sidetrack Films.

Big Black - amerykański zespół muzyczny grający i wydający w latach 1982-87. Jeden z najbardziej znanych i wpływowych jeśli chodzi o gatunek rocka określany jako noise rock. Ich twórczość można też częściowo wpisać w kilka innych nurtów: industrial, post punk, indie. Członkowie grupy konsekwentnie określali swoją muzykę jako punk rock.10 września jest 253. (w latach przestępnych 254.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 112 dni.

W filmie zostały użyte spisane na taśmach rozmowy pomiędzy Kurtem Cobainem a Michaelem Azerradem, które w 1993 posłużyły do napisania biografii zespołu Bądź jaki bądź – historia Nirvany. W dokumencie tym nie ma aktorów, narratorem jest Kurt Cobain, który przedstawia swoje życie, sukces Nirvany i kłopoty z tym związane.

Dave Foster – był trzecim perkusistą grungowego zespołu Nirvana w 1988 roku. Grał on tylko na koncertach. Foster mieszkał w Aberdeen blisko Kurta Cobaina i Krista Novoselica. Odszedł z zespołu a na jego miejsce wszedł Chad Channing.R.E.M. – amerykańska grupa rockowa powstała w Athens w 1980 roku. 21 września 2011 roku grupa podjęła decyzję o zakończeniu działalności po 31 latach istnienia zespołu.

Oficjalna premiera światowa miała miejsce 10 września 2006, ale produkcja do amerykańskich kin trafiła w październiku 2007 roku.

Kurt Cobain o synu w 2007 roku został nominowany do nagrody Independent Spirit Award w kategorii Independent Spirit's Truer than Fiction Award.

Ścieżka dźwiękowa[ | edytuj kod]

 1. „Overture” – Steve Fisk i Ben Gibbard
 2. Audio: Never Intended
 3. „Motorcycle Song” – Arlo Guthrie
 4. It’s Late” – Queen
 5. „Eye Flys” – Melvins
 6. Audio: Punk Rock
 7. „Banned in DC” – Bad Brains
 8. „Up Around the Bend” – Creedence Clearwater Revival
 9. „Kerosene” – Big Black
 10. „Put Some Sugar on It” – Half Japanese
 11. „Son of a Gun” – The Vaselines
 12. „Graveyard” – Butthole Surfers
 13. Audio: Hardcore Was Dead
 14. „Owner's Lament” – Scratch Acid
 15. „Touch Me I'm Sick” – Mudhoney
 16. Audio: Car Radio
 17. „The Passenger” – Iggy Pop
 18. „The Borgeois Blues” – Leadbelly
 19. New Orleans Instrumental No. 1” – R.E.M.
 20. Audio: The Limelight
 21. The Man Who Sold the World” – David Bowie
 22. „Museum” – Mark Lanegan
 23. „Indian Summer” – Ben Gibbard

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Kurt Cobain o synu w bazie IMDb (ang.)
 • Kurt Cobain o synu w bazie Filmweb
 • Oficjalna strona (ang.)
 • Opis dokumentu na stronie Rotten Tomatoes (ang.)
 • Festiwal Filmowy w Toronto, TIFF (ang. Toronto International Film Festival) – to cykliczna impreza trwająca dziesięć dni, odbywająca się corocznie we wrześniu, w Toronto.Half Japanese to amerykański zespół muzyczny z Uniontown, Maryland. Zespół zaliczany do wykonawców gatunku noise rock, został założony w 1975 roku jako szkolny projekt muzyczny.
  Warto wiedzieć że... beta

  David Bowie, właśc. David Robert Jones (ur. 8 stycznia 1947 w Brixton) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, a także aktor.
  The Man Who Sold the World to trzeci album wydany przez Davida Bowiego. Charakteryzuje się znacznie cięższym brzmieniem, niż poprzedni album, Space Oddity.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Kurt Donald Cobain (ur. 20 lutego 1967 w Aberdeen, zm. 5 kwietnia 1994 w Seattle) – amerykański muzyk grunge’owy, najbardziej znany jako wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów założonego wraz z Kristem Novoselicem zespołu Nirvana. W 1989 wydali swoją pierwszą płytę Bleach.
  Mudhoney - amerykański zespół rockowy grający muzykę grunge’ową, który powstał w 1988 w Seattle w stanie Waszyngton.
  Ameryka – część Ziemi położona na zachodniej półkuli, w skład której wchodzą dwa kontynenty: Ameryka Północna i Ameryka Południowa. Rozciąga się na długości ponad 15 tys. km od Archipelagu Arktycznego po Ziemię Ognistą. Niekiedy na oznaczenie obu Ameryk używa się także określeń Nowy Świat lub półkula zachodnia.
  Krist Anthony Novoselic (ur. 16 maja 1965 w Compton w Kalifornii), amerykański muzyk rockowy, były basista zespołu Nirvana, aktualnie basista zespołu Flipper.

  Reklama