Kuno Becker

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eduardo Kuno Becker Paz Cuellar Felix, bardziej znany jako Kuno Becker (ur. 14 stycznia 1978 w Meksyku) – meksykański aktor filmowy i telewizyjny, znany przede wszystkim z roli Santiago Muñeza w trylogii: Gol! (2005), Gol 2 (2007) i Gol 3 (2009).

Ruggiero Ricci (ur. 24 lipca 1918 w San Bruno, Kalifornia, zm. 6 sierpnia 2012 w Palm Springs, Kalifornia) – amerykański wirtuoz skrzypiec znany z brawurowych wykonań utworów Paganiniego. Gol 3 (ang. Goal! 3) – ostatnia część trylogii Goal!, która została nakręcona na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2006 roku.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Kuno Becker urodził się w Meksyku w rodzinie o korzeniach niemiecko-hiszpańskich jako syn Manuela Beckera Cuellara i Marii del Rocio Teddie Paz Felix. Dorastał wraz z bratem Guntherem i siostrą Karine. Początki jego kariery związane były z muzyką. W wieku sześciu lat był już zawodowym skrzypkiem. Wyjechał na stypendium do Europy i rozpoczął studia na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w Austrii, gdzie uczył się m.in. u Denesa Zsigmonda i Ruggiero Ricci. W wieku siedemnastu lat zrezygnował z kariery skrzypka i rozpoczął studia w Centrum Edukacji Artystycznej (CEA) Televisa.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Kariera[ | edytuj kod]

Kiedy miał dziewiętnaście lat, po raz pierwszy zagrał w operze mydlanej. Wkrótce potem wziął udział w kolejnych telenowelach, m.in: Pueblo chico, infierno grande (1997), Desencuentro (1997), Rencor apasionado (1998), Camila, Soñadoras (główna rola). Występował także na scenie w sztukach: Culpas prohibidas (1998), Culpas prohibidas (1999) i The Pillowman (2007).

Dr House (ang. House; House, M.D.) – amerykański medyczny serial telewizyjny produkowany dla stacji telewizyjnej FOX. Zadebiutował na antenie 16 listopada 2004 roku.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Spotykał się z Kate del Castillo (2014).

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Uniwersytet Mozarteum – pierwotnie znany jako Przykatedralne Towarzystwo Muzyki Sakralnej i Mozarteum. Towarzystwo założone zostało 22 kwietnia 1841 w Salzburgu. Pełniło funkcję szkoły muzycznej, gdzie przechowywano też dawne dokumenty Mozartowskie.
Meksyk (hiszp. Ciudad de México) – stolica Meksyku, położona na wyżynie leżącej w środkowej części kraju. Zajmuje powierzchnię 1479 km². Populacja miasta wynosi 8 720 916 mieszkańców, natomiast obszar metropolitarny zamieszkuje 19 231 829 osób (2005 r.). Szacuje się, że całe megalopolis liczy ok. 22–25 mln mieszkańców i jest uznawana za trzecią po Tokio i Seulu aglomerację miejską świata. Region miasta odznacza się także jednym z największych i najszybszych przyrostów liczby ludności.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Obrońcy (ang. The Defenders, 2010-??) – amerykański serial obyczajowy nadawany przez stację CBS od 22 września 2010 roku. W Polsce jest nadawany od 15 listopada 2010 roku na kanale AXN. 15 Maja 2011 roku sieć CBS zaprzestała produkcji serialu.
Camila – meksykańska telenowela wyprodukowana w 1998 roku. Jest to remake telenoweli "Viviana" z 1978 roku. W rolach głównych Bibi Gaytán i Eduardo Capetillo oraz Adamari López.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

Reklama