• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kuncewskaja  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Pionierskaja (ros. Пионерская - Pionierska) – stacja moskiewskiego metra linii Filowskiej (kod 063), położona w rejonie Fili-Dawydkowo w zachodnim okręgu administracyjnym Moskwy. Wyjścia prowadzą na ulicę Małaja Filowskaja (pod którą stacja się znajduje).Linia Filowskaja (ros. Филёвская линия) – linia metra w Moskwie oddana do użytku w 1958 roku. Linia ma długość 14,9 km. Na jej trasie znajduje się 13 stacji. Biegnie od zachodu do centrum miasta. Na mapie oznaczana numerem 4 i jasnoniebieskim kolorem.
  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
 • Strona Moskiewskiego Metra o stacji Kuncewskaja (linia 3.)
 • Strona Moskiewskiego Metra o stacji Kuncewskaja (linia 4.)
 • Strona metro.ru o stacji Kuncewskaja (linia 3.) (ros.)
 • Strona metro.ru o stacji Kuncewskaja (linia 4.) (ros.)
 • Linia Arbacko-Pokrowska na UrbanRail.Net
 • Linia Filowska na UrbanRail.Net


 • Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Linia Arbatsko-Pokrowskaja (ros. Арба́тско-Покро́вская ли́ния) – linia metra moskiewskiego otwarta 13 marca 1938 roku. Linia ma długość 45,1 km i liczy 22 stacje. Biegnie ze wschodu na zachód miasta, a następnie zakręca na północ. Na mapie oznaczana numerem 3 i niebieskim kolorem.
  Zachodni okręg administracyjny Moskwy (ros. Западный административный округ Москвы) — jest jednym z dwunastu okręgów administracyjnych Moskwy, położony w czachodniej części miasta. Okręg liczy około 153 km² powierzchni i graniczy z okręgami Północno-zachodnim od północy, Centralnym na północnym-wschodzie, Południowo-zachodnim, od wschodu i Nowomoskiewskim od południa. Podzielony jest na 13 rejonów, a według spisu powszechnego z 2010 roku obszar zamieszkiwało około 1,299,337 mieszkańców.
  Westybul (łac. vestibulum, franc. vestibule) – obszerny, reprezentacyjny przedpokój, przedsionek przy wejściu do pałacu, rezydencji, stanowiący połączenie głównego wejścia z innymi pomieszczeniami i mieszczący schody paradne.
  Dioda elektroluminescencyjna, dioda świecąca (ang. light-emitting diode, LED) – dioda zaliczana do półprzewodnikowych przyrządów optoelektronicznych, emitujących promieniowanie w zakresie światła widzialnego, podczerwieni i ultrafioletu.
  Marmur (z stgr. μάρμαρος marmaros) – skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni, rzadziej dolomitów. Składa się głównie z krystalicznego kalcytu lub dolomitu (marmur dolomitowy). Niewielka część geologów jako marmur definiuje wyłącznie skały węglanowe, przeobrażone w warunkach głębokiego metamorfizmu strefy kata (temperatury 500-700 °C, wysokie ciśnienie), nazywając skały przeobrażone w strefach niższego metamorfizmu (epi i mezo) wapieniem krystalicznym. Przeważnie jednak terminu „wapień krystaliczny” używa się w przypadku skał metamorficznych, jako synonimu marmuru dla każdej skały węglanowej, poddanej metamorfizmowi.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Mołodiożnaja (Молодёжная) – stacja moskiewskiego metra linii Arbacko-Pokrowskiej (kod 065). Do 1989 roku stanowiła stację końcową linii Filowskiej. Wyjścia prowadzą na ulice Jarcewskaja i Jelninskaja oraz na plac Akademika Petrowa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.493 sek.