• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Krzysztof Marzec

  Przeczytaj także...
  W labiryncie – pierwsza polska opera mydlana w reżyserii Pawła Karpińskiego emitowana w Programie 2 TVP (ówczesnym TP2) od 30 grudnia 1988 do 26 czerwca 1991. Łącznie powstało 120 odcinków w dwóch seriach.Mordziaki – serial dla dzieci, który jest częściowo animowany (gdy postaci czytają książki), częściowo lalkowy (gdy występują główne postaci) oraz częściowo udziałem aktorów przed kamerą (gdy Mordziaki ukrywają się). Produkcja Studio Filmowe Se-ma-for na zamówienie Telewizji Polskiej w latach 1993–2000.
  Domisie – edukacyjno-wychowawczy program telewizyjny o charakterze widowiska teatralnego z udziałem aktorów i lalek, kierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Emitowany przez TVP1.

  Krzysztof Marzecpolski kompozytor, gitarzysta, aranżer, producent muzyczny.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Fasolki – dziecięcy zespół wokalno-taneczny z Warszawy, który powstał dla potrzeb Telewizji Polskiej w 1983 r., a działa i nagrywa do dzisiaj. Ich twórczość cieszy się dużą popularnością. Występowali regularnie w programach dziecięcych, takich jak: Fasola, Tik-Tak, Ciuchcia, teleferiach, Jedyneczka i Budzik.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Współtwórca audycji dla dzieci Tik-Tak, kompozytor i aranżer piosenek do Ciuchci, Budzika, Jedyneczki, Domisiów i Misia i Margolci. W latach 1986–1999 był odtwórcą roli Pana Tik-Taka (Krzysia) w programie telewizyjnym Tik-Tak. Jest autorem muzyki do większości piosenek dziecięcego zespołu Fasolki, pisał też dla L.O.27 i Sweet Joy. Wcześniej grał na gitarze w grupie ZOO. Od 2012 gra na gitarze w zespole The Plants.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Muzyka filmowa[ | edytuj kod]

 • Czarodziej z Harlemu (1988)
 • W labiryncie (1988)
 • Dwa koty i pies (1991)
 • Mordziaki (1993)
 • Historia jednego dnia z epilogiem (1993)
 • 2 koty + 1 pies (1993)
 • Kochaj mnie, kochaj! (1996)
 • Kulfon, co z ciebie wyrośnie? (1996–1997)
 • Bardzo przygodowe podróże Kulfona (1997–1999)
 • Klan (od 2015)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. ZM: Andrzej Marek Grabowski: Był Panem Tik-Takiem. film.interia.pl. [dostęp 2015-05-06].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Krzysztof Marzec w bazie filmpolski.pl
 • Krzysztof Marzec w bazie Filmweb
 • Krzysztof Marzec w bazie IMDb (ang.)
 • Kochaj mnie, kochaj! – serial obyczajowy Polsatu. Fabuła jest niezwykle zbliżona do znanego amerykańskiego serialu - "Seks w wielkim mieście" . Ze względu na niską oglądalność zaprzestano emisji tego serialu. Zdjęcia plenerowe powstały w Sopocie i Chyliczkach. Tik-Tak – program telewizyjny dla dzieci. Pierwsze odcinki powstały w roku 1981. Początkowo był audycją kukiełkową. W roku 1983 dołączyli do niego aktorzy. Program został zdjęty z anteny w roku 1999.
  Warto wiedzieć że... beta

  Zoo – polska grupa muzyczna, aktywna w latach 80. XX w.. Popularne przeboje: Smutne zoo, Na drzewie, Romantyczna gra, Więcej seksu, Stutonowy walec (ze Stanisławem Wenglorzem).
  Jedyneczka – program dla dzieci emitowany w TVP1 od września 2000 do 2007 r. Gospodarzem programu była pacynka Jedyneczka. W każdym programie oglądające dzieci mogły nauczyć się piosenek, wierszyków oraz tworzenia prac plastycznych. Program pełnił rolę rozwijania twórczości młodych Polaków. W czerwcu 2007 z powodu zbyt niskiej oglądalności audycja została usunięta z ramówki TVP1. Producentem programu był Paweł Karpiński, producent takich seriali jak: W labiryncie czy Klan.
  Ciuchcia – program telewizyjny dla dzieci emitowany w TVP1 od 1992 roku. Jego emisja zakończyła się w 2000 roku. Głównymi bohaterami programu byli profesor Ciekawski (grany przez autora programu Andrzeja Grabowskiego) oraz dwie kukiełki: Kulfon, pochodzący z planety Kulfocentauris (głosu użyczył mu Mirosław Wieprzewski), i żaba Monika (Zbigniew Poręcki).
  Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, piszących muzykę poważną lub filmową. W polskich uczelniach muzycznych kształci się studentów na kierunku kompozycja, lecz kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak to oni właśnie dysponują pełnym warsztatem kompozytorskim obejmującym harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.
  FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.
  Budzik – program telewizyjny nadawany od 1 października 2001 roku do 6 czerwca 2012 roku w TVP1, oraz powtórkowo w TVP Polonia. Autorem programu był Andrzej Grabowski, znany z wcześniejszych progamów takich jak Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, czy Ciuchcia. Głownymi bohaterami, nieprzerwanie przez jedenaście lat, były dwa koty: Budzik i Ruda, krasnoludek Piksel, oraz Pani Ewa, która nie wie, że jej koty potrafią mówić, w zegarze mieszka krasnoludek, a w jej mieszkaniu działa "Kocia TV Budzik". Podczas wigilijnego wydania programu w 2007 roku koty wyjawiły Panie Ewie tajemnicę, że mówią, oraz, że w jej mieszkaniu działa Kocia Telewizja Budzik. Nadal jednak nie wiedziała, że w jej zegarze mieszka Piksel. Dowiedziała się o tym w marcu 2010 roku. W programie od samego początku były także plastyczne zabawy z Igorem i muzyczne spotkania z Panem Tenorkiem. Z biegiem czasu w programie pojawiały się nowe postacie, m.in. Kuchciak, tatuś Budzika, Bezkajku i Szefuńcio. W 2012 roku Telewizja Polska podjęła decyzję o zdjęciu po 11 latach emisji programu z powodu kłopotów finansowych. W sumie powstało 338 odcinków programu.
  Gitara – instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem i progami na podstrunnicy. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.624 sek.