Krasnystaw (gmina wiejska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krasnystawgmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie chełmskim.

Krupe – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Krasnystaw. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa chełmskiego.Gmina Siennica Różana (do 1925 gmina Rudka) – gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie chełmskim.

Siedziba gminy to Krasnystaw.

Według danych z 31 grudnia 2006 gminę zamieszkiwały 9172 osoby. Natomiast według danych z 31 grudnia 2017 roku gminę zamieszkiwało 8679 osób.

Ochrona przyrody[ | edytuj kod]

Na obszarze gminy znajduje się rezerwat przyrody Wodny Dół chroniący szczególny krajobraz Wyniosłości Giełczewskiej, w tym rozcięć erozyjnych pokrytych lasem z występującymi rzadkimi i chronionymi roślinami.

Zastawie-Kolonia – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Krasnystaw.Krasnystaw – miasto w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, przy ujściu rzeki Żółkiewki do Wieprza. Położone na terenie Działów Grabowieckich i Wyniosłości Giełczewskiej. Herb miasta przedstawia dwie ryby (karpie), które znajdują się na niebieskim tle. Umiejscowione one są naprzemianlegle, jedna nad drugą. Natomiast flaga Krasnegostawu jest prostokątną, żółtą tkaniną z umieszczonym na środku herbem miasta. Miejscowość posiada swój hejnał.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]




Warto wiedzieć że... beta

Gmina Kraśniczyn (XIX w.-1954 gmina Czajki) – gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie chełmskim.
Małochwiej Duży – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Krasnystaw.
Jaślików – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Krasnystaw. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa chełmskiego.
Województwo chełmskie - jedno z 49 województw istniejących w latach 1975-1998. Położone było we wschodniej Polsce, przy granicy z Ukrainą. Sąsiadowało z województwami: bialskopodlaskim, lubelskim i zamojskim. W nowym podziale administracyjnym, od 1999 roku ziemie dawnego województwa znalazły się w całości w nowym i większym województwie lubelskim. Siedzibą władz województwa chełmskiego był Chełm.
Zakręcie – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Krasnystaw. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa chełmskiego.
Gmina Łopiennik Górny (dawn. gmina Łopiennik) – gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie chełmskim.
Stężyca Nadwieprzańska – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Krasnystaw.

Reklama