• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Piotr Marian Boroń (ur. 2 lipca 1962 w Krakowie) – polski polityk, historyk, senator VI kadencji, samorządowiec, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.Michał Stanisław Strąk (ur. 14 listopada 1944 w Korytnicy) – polski polityk, działacz ludowy, politolog, poseł na Sejm II kadencji. Minister-szef Urzędu Rady Ministrów w latach 1993–1995, doradca ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.
  Kontrowersje[ | edytuj kod]
 • W 2006 KRRiT nałożyła karę w wysokości 500 tys. złotych na telewizję Polsat za emisję programu Kuba Wojewódzki, w którym Kazimiera Szczuka parodiowała występującą na antenie Radia Maryja Magdalenę Buczek. Telewizja Polsat zaskarżyła tę decyzję do sądu. Skarga została oddalona, a wyrok sądu pierwszej instancji został podtrzymany przez Sąd Najwyższy 14 stycznia 2010 roku (sygn. akt III SK 15/09).
 • Misja obserwacyjna Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w raportach dotyczących przebiegu wyborów parlamentarnych w Polsce w 2007 opublikowanych 22 października 2007 i 20 marca 2008 roku przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka zarzuciła KRRiT upartyjnienie i „niezdolność do właściwego wywiązania się ze swojej konstytucyjnej odpowiedzialności”.
 • W 2014 KRRiT nałożyła karę dla telewizji Polsat w wysokości 50 tys. złotych za pokazywanie „obrazów okrucieństwa” o wczesnej porze. Chodziło o 553. odcinek serialu Malanowski i Partnerzy (pokazano w nim m.in. odcięte palce w garnku). Odcinek miał kwalifikację wiekową 12 lat i był emitowany w godzinach popołudniowych.
 • W 2016 roku KRRiT nałożyła karę w wysokości 10 tys. zł na Stopklatkę TV za małą liczbę audycji europejskich.
 • W 2016 roku KRRiT nałożyła karę na Kino Polska TV S.A. i ITI Neovision S.A. w łącznej wysokości 32 tys. zł za mniejszy niż obowiązujący w ustawie o radiofonii i telewizji udział audycji z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządów wzroku lub słuchu.
 • W grudniu 2017 KRRiT nałożyła karę w wysokości 1 mln 479 tys. zł na telewizję TVN za sposób relacjonowania w dniach 16–18 grudnia 2016 kryzysu sejmowego (m.in. za „propagowanie działań sprzecznych z prawem oraz sprzyjających zachowaniom zagrażających bezpieczeństwu”). Kara została uchylona przez Przewodniczącego KRRiT w styczniu 2018.
 • Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Kara na Kino Polska TV S.A. 2000 zł, a ITI Neovision 30 000 zł.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Rada Etyki Mediów
 • Rada Mediów Narodowych
 • System ocen programów telewizyjnych w Polsce
 • Budżet państwa – najwyższej rangi plan finansowy polityki państwa oraz narzędzie polityki społecznej, uwzględniające planowane dochody i wydatki państwa w okresie roku budżetowego. Jako dochody uwzględnia się m.in.: wpływy z podatków pośrednich i bezpośrednich, dochody niepodatkowe (np. cła), dochody z prywatyzacji oraz dochody zagraniczne. Mianem wydatków określa się m.in. koszty dotacji, obsługi długu publicznego, obsługi strefy budżetowej, rozliczeń z bankami, subwencji dla gmin oraz rezerw ogólnych. Termin „budżet” pochodzi z łacińskiego bulga, oznaczającego skórzany mieszek przeznaczony do zbierania dochodów. Słowo to przyjęło się następnie w wielu językach (ang. budget, starofr. bougette, fr. le budget]. Dla historycznego rozwoju instytucji budżetu znaczenie miało kilka zdarzeń, które rozstrzygnęły o jej współczesnym kształcie, wśród których – poza oddzieleniem majątku publicznego od majątku królewskiego – wymienić należy rozwijanie stosunków towarowo-pieniężnych, parlamentaryzmu, funkcji socjalnych i gospodarczych państwa, rozwój międzynarodowych stosunków gospodarczych i finansowych oraz procesy integracyjne zachodzące we współczesnym świecie.Lech Stanisław Haydukiewicz (ur. 20 listopada 1973 w Jaśle) – polski polityk, nauczyciel, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wnuk Lecha Wojciecha Haydukiewicza.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Senat Rzeczypospolitej Polskiej – organ władzy ustawodawczej, druga izba (tradycyjnie określana jako izba wyższa) polskiego parlamentu. Składa się ze 100 senatorów wybieranych w wyborach powszechnych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym, w jednomandatowych okręgach wyborczych na czteroletnią kadencję, rozpoczynającą się i kończącą wraz z kadencją Sejmu (jeśli kadencja Sejmu zostanie skrócona, skróceniu ulega także kadencja Senatu). W przypadku wygaśnięcia mandatu Prezydent RP zarządza wybory uzupełniające.
  Barbara Bubula (ur. 4 marca 1963 w Krakowie) – polska polityk, publicystka, samorządowiec, posłanka na Sejm V i VII kadencji.
  Witold Knychalski (ur. 13 stycznia 1954 w Chylinie, zm. 12 września 2006 w Łodzi) – polski działacz kulturalny, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, pomysłodawca Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.
  Stopklatka TV - kanał należący do spółki Kino Polska , należącej do grupy SPI International i Agora S.A. o tematyce filmowej. Kanał wystartuje do 27 kwietnia 2014 - wtedy TVP opuści w całości pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. 30 października 2013 roku Krajowa Rada Radiofoni i Telewizji przyznała nadawcy Stopklatki TV koncesję na rozpowszechnianie w sposób naziemny kanału Stopklatka TV.
  Aleksander Piotr Łuczak (ur. 10 września 1943 w Legionowie) – polski polityk, profesor historii, były wiceprzewodniczący KRRiT, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji, były wicepremier i minister.
  Henryk Andracki (ur. 1 marca 1933 w Samarzewie) – polski wojskowy, generał brygady Wojska Polskiego, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.