• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kostiantyn Czechowycz  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Schematyzm greckokatolickiej eparchii przemyskiej (z gr. schema - figura) – wydawane pomiędzy 1828 a 1939 spisy duchownych i instytucji greckokatolickiej eparchii przemyskiej.Order Korony Żelaznej (it. Ordine della Corona Ferrea (di ferro), niem. Orden der Eisernen Krone) – nadawane od roku 1805 do 1814 odznaczenie za zasługi napoleońskiego Królestwa Italii, od roku 1815 przejęte przez Cesarstwo Austriackie, (później Austro-Węgry) i tam nadawane do 1918.
  Zobacz[ | edytuj kod]
 • Greckokatoliccy biskupi przemyscy
 • Schematyzm Greckokatolickiej Eparchii Przemyskiej
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. „Shimatizm Vsego Klira Katolikow Obradu Graecesko-Ruskogo Eparhij Peremyskoj na god ot rożd hr 1874”, strona 155
  2. „Shimatizm Vsego Klira Katolikow Obradu Graeceskogo-Ruskogo Eparhij Peremyskoj na god ot rożd hr 1880”. strona 261
  3. Nowy wicemarszałek galicyjski. „Nowości Illustrowane”. 2, s. 4, 13 stycznia 1912. 
  4. Kronika. Odznaczenie. „Echo Przemyskie”, s. 3, Nr 33 z 25 kwietnia 1897. 
  5. Hof- und Staatshandbuch der Österreichisch-Ungarischen Monarchie. Wiedeń, 1918, s. 84
  Ostoja (Hostoja, Mościc, Ostojczyk) – polski herb szlachecki, noszący zawołania Hostoja i Ostoja. Używany przez kilkaset rodzin zamieszkałych głównie w ziemi krakowskiej, sandomierskiej, lubelskiej, łęczyckiej, sieradzkiej, poznańskiej, a także na Rusi i w Prusach Królewskich. Mimo, że ród Ostoi nie był reprezentowany w Horodle, herb pojawił się też na Litwie i Białorusi po 1413. Wedle legendy herbowej miał dać początek herbowi Przeginia.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kościół katolicki obrządku bizantyjsko-ukraińskiego (ukr. Українська Греко-Католицька Церква) – większy arcybiskupi Kościół wschodni działający obecnie na terenie Ukrainy oraz wśród diaspory ukraińskiej, uznający władzę i autorytet papieża.
  Ukraińcy (Українці) – naród słowiański mieszkający w Europie Wschodniej, głównie w granicach Ukrainy (także w państwach sąsiednich: w Rosji, Białorusi, Polsce, Słowacji i Mołdawii), zaliczający się do Słowian wschodnich. Ukraińcy są (obok Rosjan i Białorusinów) potomkami Rusinów, zamieszkujących Ruś Kijowską .
  Budynek Greckokatolickiego Seminarium Duchownego w Przemyślu – neoklasycystyczny budynek, znajdujący się w Przemyślu przy ulicy Basztowej.
  Po zakończeniu 14 października 1914 I oblężenia, przystąpiono do uzupełniania zapasów twierdzy, nadwerężonych przez rozkaz Naczelnego Dowództwa, by armie polowe korzystały z zapasów twierdzy.
  28 kwietnia jest 118. (w latach przestępnych 119.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 247 dni.
  Ukraiński Instytut dla Dziewcząt w Przemyślu – ukraiński zakład wychowawczo-oświatowy (bursa), utworzony w 1881 z inicjatywy o. D. Kordasewycza przez Towarzystwo o tej samej nazwie w Przemyślu.
  15 października jest 288. (w latach przestępnych 289.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 77 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.886 sek.