Konrad Karchut

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Konrad „Saimon” Karchut (ur. 1975 w Zamościu) – polski basista. Znany z wieloletnich występów w grupie muzycznej Hunter. W latach 2002–2003 współpracował z grupą Vader. Wraz z zespołem Hunter dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka.

Marcin "Martin" Rygiel (ur. 30 kwietnia 1983 w Krośnie) – polski basista. Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie gitary klasycznej i fortepianu. Basista grup muzycznych Decapitated i od 1998 roku Lux Occulta. W czerwcu 2008 roku wraz z grupą Vader Rygiel odbył trasę koncertową w USA.Basista – popularnie muzyk, instrumentalista, który gra na instrumencie basowym, takim jak gitara basowa, kontrabas, basetla, rzadziej dętym (np. tuba, suzafon). Czasem terminem tym określa się wokalistę śpiewającego basem, choć w tym przypadku prawidłowym nazewnictwem jest właśnie bas. W znaczeniu popkulturowym basista to najczęściej członek zespołu muzycznego. Wraz z perkusistą i instrumentalistą, który realizuje wypełnienie harmoniczne (np. pianistą lub gitarzystą niebasowym) tworzy sekcję rytmiczną.

Życiorys[ | edytuj kod]

Konrad Karchut urodził się w 1975 roku w Zamościu. We wczesnej młodości wraz z rodziną przeprowadził się do Szczytna, gdzie ojciec dostał pracę w szkółce milicyjnej. Naukę gry na gitarze basowej rozpoczął w wieku siedemnastu lat za namową przyjaciela Maurycego „Mausera” Stefnowicza założyciela grupy Dies Irae, który również kupił gitarę basową dla początkującego muzyka.

Tomasz "Reyash" Rejek (ur. 5 grudnia 1974 w Zielonej Górze), znany również jako Lord Reyash – polski wokalista, autor tekstów i basista. Ukończył marketing i zarządzanie na Uniwersytecie Zielonogórskim. Współzałożyciel grup Supreme Lord, Witchmaster, Profanum oraz Union. Właściciel wytwórni muzycznej Razor Productions.XXV lat później - album koncertowy polskiej grupy muzycznej Hunter. Wydawnictwo ukazało się 27 czerwca 2011 roku nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production. Album został wydany w formie 3 płyt CD oraz 2 płyt DVD.

Do zespołu Hunter dołączył w 1999 roku po odejściu basisty Tomasza „Goliasha” Goljaszewskiego. Z zespołem nagrał m.in. sześć albumów studyjnych Medeis (2003), T.E.L.I... (2005), HellWood (2009), Królestwo (2012), Imperium (2013) i NieWolnOść (2016). W 2002 roku dołączył do olsztyńskiej grupy Vader z którą odbył światową trasę koncertową promującą wydawnictwo Revelations. Karchut został wymieniony w książeczce płyty jako członek zespołu, jednakże nie brał udziału w nagraniach.

Tomasz "Hal" Halicki (ur. 18 grudnia 1976) - polski muzyk i wokalista, a także grafik. Tomasz Halicki znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w blackmetalowym zespole Abused Majesty w którym pełni funkcję wokalisty i basisty. Uczestniczył w nagraniach wszystkich albumów tegoż zespołu.Leszek Rakowski (ur. 18 kwietnia 1972 w Lidzbarku Warmińskim) pseud. Shambo – polski basista. Rakowski działalność artystyczną rozpoczął na początku lat 90. XX w. w formacji Slashing Death. W 1993 roku dołączył do zespołu Vader. Wystąpił na trzech koncertowych wydawnictwach grupy: Vision and Voice (1998), Live in Japan (1998) i More Vision and the Voice (2002). Nie brał natomiast udziału w nagraniach żadnego albumu studyjnego, jednakże nazwisko Rakowskiego widniało na wszystkich albumach z okresu w którym był członkiem Vader. W 2001 roku Rakowski został zwolniony z zespołu w związku z uzależnieniem od narkotyków. Następnie na krótko związał się z zespołem Roberta Gasperowicza - Samo. W 1996 roku wystąpił gościnnie na albumie Getto formacji Sweet Noise.

W 2003 roku wraz ze wzmożoną działalnością grupy Hunter Karchut opuścił Vader.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Hunter – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora. Skład Huntera tworzą ponadto: gitarzysta Piotr „Pit” Kędzierzawski, skrzypek Michał „Jelonek” Jelonek, basista Konrad „Saimon” Karchut oraz perkusiści Dariusz „Daray” Brzozowski i Arkadiusz „Letki” Letkiewicz.
Marcin Gołębiewski (ur. 13 marca 1978 w Gdańsku), znany również jako Ząbek, Zębaty i Zombi - polski muzyk i kompozytor, wieloletni perkusista i współzałożyciel deathmetalowej grupy muzycznej Yattering. Znany również ze współpracy z grupą Vader i Anti-Motivational Syndrome. Gołębiewski przez rok pobierał lekcje gry na perkusji u Tomasza Łosowskiego.
Piotr "Peter" Paweł Wiwczarek (ur. 22 października 1965 w Olsztynie), niegdyś znany również jako Behemoth – polski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny. Absolwent Wydziału Biologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Współzałożyciel, główny kompozytor, autor tekstów i lider deathmetalowej grupy muzycznej Vader. W 2004 roku Wiwczarek założył heavymetalową grupę Panzer X. Jako producent muzyczny współpracował z grupą Decapitated. Gościnnie wziął udział w nagraniu albumów takich grup jak: Kingdom of the Lie, Slashing Death, Sweet Noise, Ceti czy Para Wino Band.
Imperium - szósty album studyjny polskiej grupy muzycznej Hunter. Wydawnictwo ukazało się 15 listopada 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Tune Project w dystrybucji Fonografiki.
Królestwo - piąty album studyjny polskiej grupy muzycznej Hunter. Wydawnictwo ukazało się 6 listopada 2012 roku nakładem wytwórni muzycznej Tune Project w dystrybucji Mystic Production. Nagrania zostały wyprodukowane przez Andrzeja "Aka" Karpia oraz lidera Huntera Pawła "Draka" Grzegorczyka. Miksowanie i mastering wykonał Jacek Miłaszewski.
Arkadiusz Letkiewicz (ur. 22 listopada 1965 roku w Szczytnie) – polski, emerytowany oficer policji, wykładowca i muzyk.
Revelations – piąty album studyjny deathmetalowej grupy muzycznej Vader. Wydawnictwo ukazało się w 2002 roku nakładem wytwórni muzycznych Metal Blade Records, Metal Mind Productions i Avalon/Marquee Inc. Wydanie płyty poprzedził singel zatytułowany Angel of Death.

Reklama