Sopot Festival 1995

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Konkurs Sopot Festival 1995)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sopot Festival 1995 – 32. edycja festiwalu muzycznego odbywającego się w sopockiej Operze Leśnej. Festiwal odbył się 25 sierpnia 1995 roku. Konkurs prowadzili Renata Przemyk, Jan Pospieszalski i Maciej Orłoś. Wygrała Kasia Kowalska z utworem A to co mam....

Renata Przemyk (ur. 10 lutego 1966 w Bielsku-Białej) – polska piosenkarka, kompozytorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Muzyka (gr. mousike, cz. hudba, staropol. gędźba) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.

Eliminacje polskie[ | edytuj kod]

Finał (dzień międzynarodowy)[ | edytuj kod]

Katarzyna Kowalska (ur. 13 czerwca 1973 w Sulejówku) – polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek i producentka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Sopot Festival (początkowo Międzynarodowy Festiwal Piosenki, w okresie 1977-1980 Międzynarodowy Festiwal Interwizji, po wznowieniu w 1984 ponownie pod nazwą „Międzynarodowy Festiwal Piosenki”, od 1992 do 2009 Sopot Festival, od 2012 Sopot Top of the Top Festival) – polski festiwal muzyczny odbywający się w Operze Leśnej w Sopocie.
Warto wiedzieć że... beta

Sopot (kaszb. Sopòt lub też Sopòtë, Copòtë, Copòt, niem. Zoppot) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.
Jan Pospieszalski (ur. 29 stycznia 1955 w Częstochowie) – muzyk, aranżer i kompozytor, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych.

Reklama