• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska. Biełaruś-24 (biał. Беларусь-24) – białoruska stacja telewizyjna nadająca dla Białorusinów mieszkających poza granicami Białorusi. Kanał powstał 1 lutego 2005. Dyrektorem stacji jest Waleryj Alaksandrawicz Raducki.
  Przebieg konkursu[ | edytuj kod]

  Pod koniec października ruszyła sprzedaż biletów na koncert finałowy oraz próbę jurorską. Łącznie do sprzedaży internetowej (poprzez sklep tkt.ge) przeznaczono ok. 1,2 tys. wejściówek. Cena biletu na próbę generalną wynosiła 3 lari, a na finał – 5 lari.

  Scena konkursowa

  11 listopada za pośrednictwem internetowych platform muzycznych udostępniono wszystkie szesnaście piosenek konkursowych.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Cypr (Republika Cypryjska) – państwo położone na wyspie Cypr leżącej we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu. Od 1 maja 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej.

  Telewizja gruzińska przeznaczyła na organizację konkursu łącznie ok. 7 mln lari.

  18 listopada rozpoczęto próby sceniczne z udziałem statystów. Trzy dni później rozpoczęły się próby kamerowe z udziałem uczestników konkursu. 20 listopada o godz. 15:30 czasu środkowoeuropejskiego przed budynkiem Biblioteki Narodowej odbyła się ceremonia otwarcia 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, w której wzięli udział wszyscy finaliści. W trakcie ceremonii odbyło się losowanie połówek stawki finałowej, na której podstawie producenci ustalili kolejność startową.

  Ukraina w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci wzięła dotychczas udział siedem razy, a zadebiutowała w 2006 roku. Kraj raz wygrał konkurs - w 2012 roku, za sprawą Anastasiyi Petryk, która wykonała piosenkę Nebo.Artur Orzech (ur. 22 lutego 1964 w Jeleniej Górze) – polski dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer.

  Nowy system głosowania[ | edytuj kod]

  Prowadzące konkurs – Helen Kalandadze i Lizi „Lizi Pop” Jabaridze

  W sierpniu ujawniono nowy sposób głosowania podczas konkursu, umożliwiające oddawanie głosów poprzez głosowanie internetowe na oficjalnej stronie internetowej konkursu (JuniorEurovision.tv). Po raz pierwszy w historii konkursu umożliwiono oddanie głosu na reprezentanta własnego kraju. Głosowanie ruszyło 24 listopada, zakończyło się 26 listopada o godzinie 15:59 czasu środkowoeuropejskiego. Platforma została ponownie otwarta na 15 minut tuż po zakończeniu ostatniego występu konkursowego podczas koncertu finałowego. Oddane głosy stanowiły 50% ostatecznego wyniku, zaś drugą połowę – głosy od jurorów (3 dorosłych, 2 dzieci na każdy kraj).

  Serbia, Republika Serbii (serb. Република Србија/ Republika Srbija – państwo w południowej Europie, powstałe 5 czerwca 2006 roku po rozpadzie federacji Serbii i Czarnogóry. Stolicą jest Belgrad. Serbia graniczy z Węgrami na północy, Rumunią i Bułgarią na wschodzie, Macedonią i Albanią na południu oraz z Czarnogórą, Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną na zachodzie. De facto na południu Serbia graniczy z Kosowem, którego jednostronnie ogłoszoną niepodległość uznała część państw świata. Od 29 lutego 2012 r. kraj ten posiada status oficjalnego kandydata do Unii Europejskiej, a w czerwcu 2013 UE wyraziła zgodę na rozpoczęcie rozmów akcesyjnych w styczniu 2014.MRT 1 (mac. MPT 1) – pierwszy kanał północnomacedońskiej telewizji publicznej (Macedońskie Radio i Telewizja).

  Projekt sceny, logo i trofeum[ | edytuj kod]

  Zwyciężczyni konkursu, Polina Bogusiewicz z trofeum.

  12 maja zaprezentowano oficjalne logo oraz slogan konkursu – Shine Bright (pol. „Świeć jasno”).

  Na początku października ujawniono zdjęcia sceny konkursowej. Budynek na potrzeby konkursu przygotowała ekipa techniczna licząca ponad dwieście osób.

  Za projekt szklanej statuetki dla zwycięzcy konkursu, mającej kształt mikrofonu, odpowiada Kjell Engman z firmy Kosta Boda.

  CyBC (Cyprus Broadcasting Corporation), gr.: (ΡΙΚ) Ραδιοφωνικό Ίδρυμα Κύπρου, tur.: (KYK) Kıbrıs Yayin Kurumu – cypryjski publiczny nadawca czterech stacji radiowych i trzech telewizyjnych. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie informacji, kultury i rozrywki dla mieszkańców Cypru. jest częściowo finansowany przez podatek (dodany do rachunków za energię elektryczną). Należy do takich organizacji jak: (EBU), (Bonac) i (CBA).Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Kraje uczestniczące[ | edytuj kod]

  W konkursie wzięli udział nadawcy publiczni z szesnastu krajów, w tym m.in. z Portugalii, powracającej do stawki konkursowej po dziesięciu latach przerwy. Z udziału w konkursie zrezygnowali nadawcy publiczni z Bułgarii i Izraela.

  13. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się 21 listopada 2015 roku w Sofii w Bułgarii. Był to pierwszy konkurs Europejskiej Unii Nadawców (EBU), który odbył się w tym kraju. Gospodarzem wydarzenia był bułgarski nadawca telewizyjny, Byłgarska Nacionałna Telewizija (BNT).Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tbilisi (gruz. თბილისი, w latach 1845-1936 Tyflis) – stolica i największe miasto Gruzji położone nad rzeką Kurą, zamieszkane przez 1,15 mln osób (aglomeracja 1,5 mln mieszkańców, 2010). Jest głównym kulturalnym, naukowym (Akademia Nauk, Biblioteka Narodowa i liczne uczelnie) i przemysłowym (m.in. produkcja lokomotyw) ośrodkiem Gruzji.
  Gruzja (gruz. საქართველო, Sakartwelo) – państwo w Azji na Kaukazie Południowym (Zakaukaziu). Obszar 69,7 tys. km². Graniczy na północy z Rosją, na wschodzie z Azerbejdżanem, a na południu z Armenią i Turcją; zachodnią granicę kraju wyznacza wybrzeże Morza Czarnego. Stolicą Gruzji jest Tbilisi, przy czym od 2012 r. siedzibą parlamentu jest Kutaisi, a sądu konstytucyjnego Batumi.
  Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.
  ARMTV (orm. Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերություն, Armeńska Telewizja Publiczna) - armeński publiczny nadawca telewizyjny. Pierwsza emisja miała miejsce 29 listopada 1956, zaś regularne nadawanie rozpoczęto 9 lutego 1957 r. Według stanu na czerwiec 2009, firma nadaje trzy kanały:
  Sakartwelos Sazogadoebriwi Mauckebeli (gruz. საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებელი) – gruziński nadawca radiowo-telewizyjny z siedzibą w Tbilisi. Obecnie nadaje od 1925 kanały radiowe oraz od 1956 kanały telewizyjne. Na kanały telewizji publicznej składają się: 1TV i 2TV.
  Biełaruś-1 (Беларусь-1) – główny państwowy kanał telewizyjny Białorusi. Należy do Narodowej Państowej Teleradiokompanii Republiki Białoruś. Kanał rozpoczął nadawanie 1 stycznia 1956 roku. Nadaje w językach: białoruskim i rosyjskim. Obecnym dyrektorem tej stacji jest Hienadź Dawydźka.
  Radio Televizioni Shqiptar (RTSh, Albańskie Radio i Telewizja) – albański publiczny nadawca radiowo-telewizyjny z siedzibą w Tiranie. Pierwsza transmisja audycji Radio Tirana odbyła się 28 listopada 1938. Program emitowano na falach krótkich, z nadajnika o mocy 3 kW.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.116 sek.