Kissimmee (Floryda)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kissimmee – miasto (city), ośrodek administracyjny hrabstwa Osceola, w środkowej części stanu Floryda, w Stanach Zjednoczonych, położone na północnym brzegu jeziora Tohopekaliga, w obszarze metropolitalnym Orlando. W 2013 roku miasto liczyło 65 173 mieszkańców.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Kissimmee założone zostało w 1883 roku. Wcześniej w miejscu tym znajdowała się niewielka placówka handlowa, znana pod nazwą Allendale. W okolicach rozwinęło się rolnictwo (m.in. uprawa cytrusów i hodowla bydła). W latach 40. XX wieku w mieście powstało lotnisko wojskowe (obecnie cywilny port lotniczy Kissimmee Gateway Airport). Gwałtowny rozwój miasta nastąpił po otwarciu w 1971 roku w położonym nieopodal Lake Buena Vista parku rozrywki Walt Disney World Resort.

Walt Disney World Resort, często nazywany po prostu Walt Disney World lub Disney World, położony jest w Lake Buena Vista w stanie Floryda w USA.Orlando – miasto leżące w regionie usianym jeziorami, w południowej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Floryda. Według danych z 2019 roku liczy 287,4 tys. mieszkańców i jest czwartym co do wielkości miastem Florydy. Obszar metropolitalny Orlando–Kissimmee–Sanford obejmuje ponad 2,6 mln mieszkańców.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Kissimmee (city), Florida (ang.). QuickFacts from the US Census Bureau. [dostęp 2014-09-08].
  2. History – The 1800s (ang.). City of Kissimmee. [dostęp 2014-09-08].
  3. History – The 1900s (ang.). City of Kissimmee. [dostęp 2014-09-08].
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
Reklama