Telewizja Kino Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Kino Polska)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kino Polskapolska komercyjna stacja telewizyjna, która rozpoczęła nadawanie 20 grudnia 2003. Podstawą emisji była przyznana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesja nr 296/2003T. Kino Polska to jedyny kanał telewizyjny na świecie, poświęcony w całości promocji polskiego kina i polskich twórców filmowych. Dociera do prawie 9 milionów gospodarstw domowych w kraju. Dostępny jest na platformach satelitarnych: Cyfrowy Polsat (pozycja 43), Platforma Canal+ (pozycja 64), Orange (pozycja 226), a także w ofercie największych sieci kablowych: UPC (pozycja 474 lub 201), Vectra (pozycja 301), Multimedia (pozycja 151 lub 421), Netia (pozycja 140), Inea (pozycja 246), Toya (pozycja 110) i innych. W grudniu 2018 r. Kino Polska wystartowało w jakości HD. Kanał emitowany jest również w innych krajach. Kino Polska International nadawany jest dla Polonii w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Ukrainie.

Telewizja Kino Polska – polska komercyjna stacja telewizyjna, która rozpoczęła emisję programu 20 grudnia 2003 roku. Podstawą emisji była przyznana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesja nr 296/2003T.Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.

Właścicielem Kino Polska jest Kino Polska TV SA – spółka, która nadaje również takie kanały jak Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska Muzyka i Kino TV.

Program[ | edytuj kod]

W ramówce kanału Kino Polska znajdują się kultowe filmy i seriale, a także najnowsze produkcje rodzimego kina. Na antenie zobaczyć można dzieła znanych reżyserów (takich jak Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Agnieszka Holland) oraz hity w doborowej obsadzie najlepszych polskich aktorów. Kino Polska prezentuje również zagraniczne filmy i seriale z udziałem polskich twórców. To kanał rozrywkowy, który od wielu lat konsekwentnie kreuje modę na polskie kino.

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.TOYA Sp. z o.o. – telewizja kablowa działająca w Łodzi, Mysłowicach, Kutnie, Przemyślu, Piotrkowie Trybunalskim oraz Piszu.

Z Telewizją Kino Polska dotychczas współpracowali lub współpracują m.in. Stanisław Janicki, Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Jacek Szczerba i Magdalena Juszczyk.

Kontrowersje[ | edytuj kod]

W grudniu 2016 stacja została ukarana przez KRRiT grzywną w wysokości 2 000 zł, bowiem nie wyemitowała audycji z udogodnieniami dla niepełnosprawnych.

Stanisław Janicki (ur. 11 listopada 1933 w Czechowicach-Dziedzicach) – polski pisarz, dziennikarz i scenarzysta, krytyk filmowy i historyk kina.Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Kino Polska Muzyka – polska komercyjna stacja telewizyjna o tematyce muzycznej. Jej nadawcą jest Kino Polska TV, należąca do SPI International. Stacja emituje polskie teledyski (zarówno nowe, jak i te najstarsze), a także koncerty, materiały archiwalne z polskiej telewizji i programy dokumentalne oraz biograficzne poświęcone muzyce i jej twórcom, dokumenty o tematyce muzycznej, filmy biograficzne, piosenki z dobranocek. Na antenie zobaczyć można też filmy związane z polską muzyką.
Kino TV (wcześniej, do 12 września 2017 roku: FilmBox) – kanał filmowy, dystrybuowany w Polsce przez SPI International Polska.
Netia SA – operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, a także telefonii stacjonarnej. Spółka publiczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje Netii od 23 września 2013 r. wchodzą w skład notowanego na GPW indeksu WIG30. Prezesem zarządu Netii SA jest Mirosław Godlewski.
Michał Ogórek (ur. 22 lipca 1955 w Stalinogrodzie (ob. Katowice) – polski dziennikarz, felietonista, krytyk filmowy i satyryk.
INEA – spółka akcyjna, operator telewizji kablowej oferujący usługi telekomunikacyjne mieszkańcom Wielkopolski. Ofertę operatora stanowi telewizja cyfrowa (SD oraz HD) oraz analogowa, stacjonarny i mobilny dostęp do internetu, telefonia stacjonarna oraz telefonia komórkowa (od 18 stycznia 2010 roku).
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Vectra S.A. – spółka akcyjna z siedzibą w Gdyni, jeden z największych w Polsce operatorów telewizji kablowej. Oferuje swoje usługi w 164 miastach i według danych Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, obecnie posiada około 815 tys. abonentów, czyli 17,71% rynku, co daje jej trzecie miejsce pośród wszystkich operatorów kablowych w Polsce.

Reklama