• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kinga Kasprzak  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Jerzy Matlak (ur. 21 czerwca 1945 w Łodzi) – polski trener siatkarski, 15-krotny zdobywca medali mistrzostw Polski z sześcioma klubami w latach 1973-2009, w tym pięciu tytułów mistrza Polski z ŁKS Łódź (1983) i PTPS Naftą Piła (1999-2002), 6-krotny zdobywca Pucharu Polski, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet w latach 1984–1985 oraz od 17 stycznia 2009 do 28 czerwca 2011, brązowy medalista mistrzostw Europy (2009).Puchar CEV siatkarek (ang. CEV Cup Women) – międzynarodowe rozgrywki organizowane cyklicznie przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów, przeznaczone dla żeńskich drużyn klubowych zajmujących czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych, które nie zostały zakwalifikowane do Ligi Mistrzyń.
  Nagrody indywidualne[ | edytuj kod]
 • Najlepsza Zawodniczka Turnieju Nadziei Olimpijskich
 • Najlepsza Zawodniczka Mistrzostw Polski Kadetek
 • III miejsce wśród najlepiej punktujących zawodniczek Mistrzostw Świata Kadetek
 • II miejsce wśród najlepiej punktujących w LSK w sezonie 2005/2006
 • Najlepsza punktująca zawodniczka I ligi w sezonie 2008/2009 i 2009/2010
 • Najlepsza zagrywająca zawodniczka Pucharu Borysa Jelcyna
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. KINGA KASPRZAK: CÍTIM SA TU AKO DOMA (słow.). vkpbratislava.sk.
  2. za reprezentacja.net 14 maja 2006 (pol.). [dostęp 13 października 2009].
  3. za reprezentacja.net 18 czerwca 2007 (pol.). [dostęp 13 października 2009].
  Przyjmujący – pozycja na boisku w siatkówce. Zadaniem przyjmującego jest odbieranie piłki po zagrywce i gra obronna, połączona z atakiem ze skrzydła bądź z głębi pola (atak z szóstej strefy).TPS Rumia - polski kobiecy klub siatkarski z Rumi. Zespół istniał od 1998 roku jako Alpat Gdynia, jednak w 2003 roku został przeniesiony do Rumi. Od sezonu 2004/2005 funkcjonuje pod aktualną nazwą TPS Rumia. W sezonie 2010/2011, drużyna występowała w PlusLidze Kobiet. Po tym sezonie drużyna spadła do I ligi. Z powodu problemów finansowych klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze w sezonie 2011/2012. Został przeniesiony do III ligi.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet (zwyczajowo zwana również: reprezentacją narodową, kadrą narodową, drużyną narodową) – najważniejszy żeński zespół siatkarski w kraju, powoływany przez selekcjonera, w którym występować mogą wszystkie zawodniczki posiadające obywatelstwo polskie, niezależnie od wieku, narodowości czy wyznania. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS).
  Azəryol Baku, a właściwie Azəryol Bakı Voleybol Klubu; azerski klub siatkarski kobiet powstały w 2013 w Baku. Włodarze klubu odkupili licencję od VK Baku, który miał problemy finansowe. Klub występuje w azerskiej Superlidze. W sezonie 2013/14 drużyna zajęła miejsce Azərreyl Baku w Lidze Mistrzyń.
  Więzadło krzyżowe przednie (łac. ligamentum cruciatum anterius) – wewnątrzstawowe więzadło stawu kolanowego (jest objęte błoną włóknistą, ale również pokryte błoną maziową, dlatego leży na zewnątrz jamy stawowej). Więzadło ma budowę dwupęczkową – pęczki są niezależnie przyczepione do kości udowej i piszczelowej. Uszkodzenie więzadła jest jedną z najczęstszych przyczyn kontuzji u sportowców.
  Shanghai Dunlop (chiń.: 上海鄧祿普女排; pinyin: Shànghǎi Dènglùpǔ Nǚpái) - żeński klub piłki siatkowej z Chin. Swoją siedzibę ma w Szanghaju.
  I liga polska w piłce siatkowej kobiet - jest drugą w hierarchii (po ORLEN Lidze) klasą kobiecych ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce, będąc jednocześnie drugim szczeblem centralnym (II poziom ligowy). Rywalizacja w niej toczy się co sezon, systemem ligowym wraz z play-offami w jednej grupie rozgrywkowej o awans do ORLEN Ligi, dawniej LSK. Za jej prowadzenie odpowiada Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS). Najsłabsze drużyny są relegowane do II ligi.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet – cykliczne, krajowe rozgrywki sportowe, od sezonu 1980/81 organizowane corocznie (co sezon) przez Polski Związek Piłki Siatkowej (a od sezonu 2005/06 również przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A.) dla polskich kobiecych klubów siatkarskich (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Druga - po Mistrzostwach Polski — co ważności w hierarchii rywalizacja w polskiej piłce siatkowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.854 sek.