Kimberley Walsh

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kimberley Jane Walsh (ur. 20 listopada 1981 w Bradford) – brytyjska piosenkarka, aktorka, a także członkini zespołu Girls Aloud.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

W 2002 roku wraz z koleżankami Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts oraz Cheryl Cole wzięła udział w programie Popstars: The Rivals, który emitowany był w 2002 roku w Wielkiej Brytanii. Po długich zmaganiach wygrały program.

W 2003 roku Girls Aloud wydały album Sound of the underground, który sprzedał się w 300 tys. egzemplarzy i zyskał miano platynowej płyty.

Od 24 października 2015 do 2 stycznia 2016 Walsh zagrała razem z Benem Fosterem w musicalu Elf w londyńskim Dominion Theatre.[1]

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Ben Foster, właściwie Benjamin Foster (ur. 29 października 1980 roku w Bostonie, w stanie Massachusetts) – amerykański aktor.

Wybrana filmografia[ | edytuj kod]

 • 2011: Koszmarny Karolek jako Piskliwa Paulisia
 • 2006: Being Frank jako ona sama
 • 2005: Girls Aloud: Home Truths jako ona sama
 • 2004: Ministry of Mayhem jako ona sama
 • 2001: Dream jako Tracy
 • 2000: This Is Personal: The Hunt for the Yorkshire Ripper jako Gillian Oldfield
 • 1999: Loose Women jako ona sama
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Kimberley Walsh Biography - Bio, Info, About Kimberley Walsh. [dostęp 2011-03-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-26)].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Kimberley Walsh w bazie IMDb (ang.)
 • Kimberley Walsh w bazie Filmweb
 • Galeria
 • WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Złota płyta jest powszechnie stosowaną na świecie nazwą wyróżnienia przyznawanego wydawnictwom muzycznym. Warunkiem uzyskania przez płytę statusu złotej jest osiągnięcie przez nią określonego progu sprzedaży.
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Bradford – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), położone w hrabstwie West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bradford. W 2001 roku miasto liczyło 293 717 mieszkańców.
  Nadine Elizabeth Louise Coyle (ur. 15 czerwca 1985 w Derry, Irlandia Północna) – irlandzka piosenkarka, członkini, a także solistka zespołu Girls Aloud.
  20 listopada jest 324. (w latach przestępnych 325.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 41 dni.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Dominion Theatre – teatr znajdujący się przy ulicy Tottenham Court Road w dzielnicy Camden w Londynie, zaliczany do teatrów West Endu. Został zbudowany w latach 1928–1929. Od października 2009 roku należy do amerykańskiej grupy teatralnej Nederlander Organization. Dwupoziomowa widownia teatru może pomieścić 2175 widzów.
  Koszmarny Karolek (ang. Horrid Henry: The Movie) – brytyjski film familijno-przygodowy z 2011 roku, bazowany na serii książek pod tym samym tytułem.

  Reklama