• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kevin Richardson - piosenkarz

  Przeczytaj także...
  Brian Thomas Littrell (ur. 20 lutego 1975 w Lexington w stanie Kentucky) – jeden z wokalistów Backstreet Boys (od 1993). Zanim zaczął karierę, śpiewał w chórze kościelnym (jest baptystą). W maju 2006 roku wydał swoją pierwszą solową płytę Welcome Home.3 października jest 276. (w latach przestępnych 277.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 89 dni.
  Adwokat (łac. advocatus od advocare, wzywać na pomoc) – prawnik świadczący pomoc prawną w szczególności polegającą na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokatów nazywa się potocznie (choć nieprecyzyjnie) obrońcami sądowymi. W Polsce zawód wykonywany na podstawie ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze.

  Kevin Scott Richardson (ur. 3 października 1971 w Lexington, w stanie Kentucky) - amerykański piosenkarz, autor tekstów, model i aktor, członek boysbandu Backstreet Boys.

  Ma włosko-irlandzkie pochodzenie. Syn Jeralda Wayne'a Richardsona (ur. 1942) i Ann Richardson (z domu Littrell), dorastał wraz z dwoma starszymi braćmi - Jeraldem i Timem w Lexington, w stanie Kentucky. Jego matka to młodsza siostra Harolda Briana Littrella, Jr., ojca Briana Littrella. We wczesnych latach szkolnych był członkiem klubu szachowego i występował w szkolych przedstawieniach, m.in. Bye, Bye Birdie w Estill County High School w stanie Kentucky. Pełnił rolę quarterbacka drużyny futbolu amerykańskiego. Odgrywał rolę Aladyna i jednego z bohaterów Wojownicze Żółwie Ninja na Disney World w Orlando, na Florydzie, gdzie poznał swoją przyszłą żonę Kristin Kay Willits, która była Piękną z bajki Piękna i Bestia.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Piękna i Bestia – znana francuska baśń ludowa, wielokrotnie adaptowana na potrzeby literatury, teatru i filmu. Po raz pierwszy spisana w XVIII wieku przez Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Za najlepszą literacką wersję uchodzi jednak "Piękna i Bestia" spisana przez Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

  Od 1993 do 23 czerwca 2006 był jednym z pięciu członków boysbandu Backstreet Boys, z którym nagrał w sumie sześć albumów. 29 kwietnia 2012 powrócił do zespołu. Dorabiał wraz z Ashtonem Kutcherem jako model dla Versace.

  W 2002 zagrał główną rolę adwokata Billy’ego Flynna w musicalu Chicago wystawianym na Broadwayu w Nowym Jorku, londyńskim West End, a także w Toronto (listopad-grudzień 2006).

  17 czerwca 2000 ożenił się z Kristin Kay Willits, z którą ma synów: Masona (ur. 3 lipca 2007) oraz Maxwella (ur. 10 lipca 2013).

  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.Christopher Ashton Kutcher (ur. 7 lutego 1978 roku w Cedar Rapids) – amerykański aktor, producent, scenarzysta filmowy i telewizyjny, model.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Kevin Richardson - What Nationality Ancestry Race (ang.). Ethnicity of Celebs. [dostęp 2020-04-10].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Kevin Richardson w bazie IMDb (ang.)
 • Kevin Richardson w bazie Notable Names Database (ang.)
 • Kevin Richardson w bazie Filmweb
 • Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.
  Backstreet Boys – amerykański zespół muzyki pop założony w 1993 roku, uznawany za jeden z najpopularniejszych boysbandów kultury masowej.
  Amerykanie włoskiego pochodzenia (ang. Italian Americans) – obywatele Stanów Zjednoczonych posiadający włoskich przodków lub włoscy imigranci do USA.
  Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.904 sek.