Kevin Richardson (piosenkarz)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kevin Scott Richardson (ur. 3 października 1971 w Lexington, w stanie Kentucky) - amerykański piosenkarz, autor tekstów, model i aktor, członek boysbandu Backstreet Boys.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Piękna i Bestia – znana francuska baśń ludowa, wielokrotnie adaptowana na potrzeby literatury, teatru i filmu. Po raz pierwszy spisana w XVIII wieku przez Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Za najlepszą literacką wersję uchodzi jednak "Piękna i Bestia" spisana przez Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Ma włosko-irlandzkie pochodzenie. Syn Jeralda Wayne'a Richardsona (ur. 1942) i Ann Richardson (z domu Littrell), dorastał wraz z dwoma starszymi braćmi - Jeraldem i Timem w Lexington, w stanie Kentucky. Jego matka to młodsza siostra Harolda Briana Littrella, Jr., ojca Briana Littrella. We wczesnych latach szkolnych był członkiem klubu szachowego i występował w szkolych przedstawieniach, m.in. Bye, Bye Birdie w Estill County High School w stanie Kentucky. Pełnił rolę quarterbacka drużyny futbolu amerykańskiego. Odgrywał rolę Aladyna i jednego z bohaterów Wojownicze Żółwie Ninja na Disney World w Orlando, na Florydzie, gdzie poznał swoją przyszłą żonę Kristin Kay Willits, która była Piękną z bajki Piękna i Bestia.

Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.Christopher Ashton Kutcher (ur. 7 lutego 1978 roku w Cedar Rapids) – amerykański aktor, producent, scenarzysta filmowy i telewizyjny, model.

Od 1993 do 23 czerwca 2006 był jednym z pięciu członków boysbandu Backstreet Boys, z którym nagrał w sumie sześć albumów. 29 kwietnia 2012 powrócił do zespołu. Dorabiał wraz z Ashtonem Kutcherem jako model dla Versace.

W 2002 zagrał główną rolę adwokata Billy’ego Flynna w musicalu Chicago wystawianym na Broadwayu w Nowym Jorku, londyńskim West End, a także w Toronto (listopad-grudzień 2006).

17 czerwca 2000 ożenił się z Kristin Kay Willits, z którą ma synów: Masona (ur. 3 lipca 2007) oraz Maxwella (ur. 10 lipca 2013).

Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Kevin Richardson - What Nationality Ancestry Race (ang.). Ethnicity of Celebs. [dostęp 2020-04-10].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Kevin Richardson w bazie IMDb (ang.)
 • Kevin Richardson w bazie Notable Names Database (ang.)
 • Kevin Richardson w bazie Filmweb
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.
  Backstreet Boys – amerykański zespół muzyki pop założony w 1993 roku, uznawany za jeden z najpopularniejszych boysbandów kultury masowej.
  Amerykanie włoskiego pochodzenia (ang. Italian Americans) – obywatele Stanów Zjednoczonych posiadający włoskich przodków lub włoscy imigranci do USA.
  Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).
  Lexington – drugie co do wielkości miasto w stanie Kentucky, siedziba administracyjna hrabstwa Fayette. Populacja 268 080, powierzchnia 739,5 km².
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  Reklama