• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kevin McNally  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Abraham (wł. Abramo) – film religijny w koprodukcji czesko-francusko-niemiecko-amerykańsko-włoskiej na podstawie biblijnej Księgi Rodzaju, opowiadający o losach patriarchy Abrahama. Film wyreżyserował w 1993 Joseph Sargent. Autorem scenariusza był Robert McKee. Muzykę do obrazu skomponowali Marco Frisina i Ennio Morricone.Poldark – Wichry losu (tytuł oryginalny: Poldark) – brytyjski kostiumowy serial telewizyjny na motywach cyklu powieści Poldark autorstwa Winstona Grahama, emitowany od 8 marca 2015 roku przez stację BBC One. Po sukcesie pierwszej ośmioodcinkowej serii powstała druga, 10-odcinkowa seria, której premiera odbyła się 4 września 2016 roku. W Polsce serial emitowany jest przez TVP1 oraz Epic Drama.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Kevin McNally (ang.). Listal. [dostęp 2020-08-12].
  2. Kevin McNally What Nationality Ancestry Race (ang.). Ethnicity of Celebs. [dostęp 2020-08-12].
  3. Rovi: Kevin McNally Factsheet (ang.). AllMovie. [dostęp 2020-08-12].
  4. Kevin McNally Biography (ang.). Film Reference. [dostęp 2020-08-12].
  5. Jim Vejvoda: irates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales begins production (ang.). ign.com, 17 lutego 2015. [dostęp 2016-10-03].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Kevin McNally w bazie IMDb (ang.)
 • Kevin McNally w bazie Filmweb
 • Kevin McNally w bazie Notable Names Database (ang.)
 • Sheldon – dzielnica miasta Birmingham, w Anglii, w West Midlands, w dystrykcie Birmingham. Leży 8,7 km na zachód od centrum miasta Birmingham i 156,6 km na północny wschód od Londynu. To zawiera Garretts Green (niektóre z), Lyndon Green i Wells Green. W 2011 roku dzielnica liczyła 21 817 mieszkańców.Scoop – Gorący temat (ang. Scoop) – amerykańsko-brytyjska komedia kryminalna z 2006 roku w reżyserii Woody’ego Allena.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Royal Academy of Dramatic Art (RADA, Królewska Akademia Sztuki Dramatycznej) - brytyjska uczelnia wyższa wyspecjalizowana w kształceniu aktorów oraz osób wykonujących inne zawody związane z teatrem. W sensie organizacyjnym stanowi jeden z wydziałów King’s College, który z kolei wchodzi w skład University of London. Jest najbardziej znaną szkołą teatralną w Wielkiej Brytanii i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji tego typu na świecie.
  Kroniki młodego Indiany Jonesa (ang. The Young Indiana Jones Chronicles) - amerykański serial przygodowy emitowany w latach 1992-1996. Serial opowiada o młodzieńczych latach archeologa Indiana Jonesa znanego z filmów przygodowych.
  Birmingham – miasto (city) i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Nie z tego świata (ang. Supernatural) – amerykański serial z gatunku dark fantasy, stworzony przez Erica Kripkego, wyemitowany po raz pierwszy 13 września 2005 roku przez amerykańską telewizję The WB (od drugiego sezonu przez stację The CW). W Polsce prawa do emisji tego serialu kupił TVN, który w lipcu 2010 zakończył emisję na 4 serii. Serial Nie z tego świata wyprodukowała firma Warner Bros. Television we współpracy z Wonderland Sound and Vision. Producentami wykonawczymi serii są Eric Kripke, Joseph McGinty Nichol oraz Robert Singer. W międzyczasie funkcję tę pełniła również Sera Gamble (w latach 2010–12), która od ósmego sezonu została zastąpiona przez Jeremy’ego Carvera oraz Kim Manners, który zmarł w trakcie produkcji czwartego sezonu.
  Praying Mantis (ang. modliszka) – brytyjski zespół rockowy, założony ok. 1978 r. Jest zaliczany do nurtu NWOBHM, obecnie należałoby go sklasyfikować jako melodic rock / melodic metal / twin guitar harmony.
  Enigma (z gr. αινιγμα, wym. enigma, pl. zagadka) – niemiecka przenośna, elektromechaniczna maszyna szyfrująca, oparta na zasadzie obracających się wirników, opracowana przez Artura Scherbiusa, a następnie produkowana przez wytwórnię Scherbius & Ritter. Wytwórnia ta została założona w 1918 z inicjatywy Scherbiusa oraz innego niemieckiego inżyniera Richarda Rittera i zajmowała się konstrukcją i produkcją urządzeń elektrotechnicznych, między innymi silników asynchronicznych. Scherbius odkupił prawa patentowe do innej wirnikowej maszyny szyfrującej, opracowanej przez holenderskiego inżyniera Hugona Kocha.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.