Kevin McNally

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kevin Robert McNally (ur. 27 kwietnia 1956 w Bristolu) – brytyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Wystąpił w roli Joshamee Gibbsa w serii Piraci z Karaibów.

Sheldon – dzielnica miasta Birmingham, w Anglii, w West Midlands, w dystrykcie Birmingham. Leży 8,7 km na zachód od centrum miasta Birmingham i 156,6 km na północny wschód od Londynu. To zawiera Garretts Green (niektóre z), Lyndon Green i Wells Green. W 2011 roku dzielnica liczyła 21 817 mieszkańców.Scoop – Gorący temat (ang. Scoop) – amerykańsko-brytyjska komedia kryminalna z 2006 roku w reżyserii Woody’ego Allena.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Bristolu jako syn Margaret (z domu Sperring) i Roberta McNally. Wczesne lata życia spędził w Birmingham uczęszczając do Redhill Junior School przy Redhill Road w Hay Mills i Mapledene Junior School (obecnie Mapledene Primary School) przy Mapledene Road w Sheldon. Naukę kontynuował w Central Grammar School for Boys na Gressel Lane w Tile Cross.

Royal Academy of Dramatic Art (RADA, Królewska Akademia Sztuki Dramatycznej) - brytyjska uczelnia wyższa wyspecjalizowana w kształceniu aktorów oraz osób wykonujących inne zawody związane z teatrem. W sensie organizacyjnym stanowi jeden z wydziałów King’s College, który z kolei wchodzi w skład University of London. Jest najbardziej znaną szkołą teatralną w Wielkiej Brytanii i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji tego typu na świecie.Kroniki młodego Indiany Jonesa (ang. The Young Indiana Jones Chronicles) - amerykański serial przygodowy emitowany w latach 1992-1996. Serial opowiada o młodzieńczych latach archeologa Indiana Jonesa znanego z filmów przygodowych.

W wieku szesnastu lat zadebiutował na scenie w Birmingham Repertory Theatre. W 1973 studiował na stypendium w Royal Academy of Dramatic Art. W 1975 zdobył złoty medal dla najlepszego aktora Bancroft.

Pracę w filmie rozpoczął od niewielkiej roli na małym ekranie w brytyjskim 16-odcinkowym serialu Poldark (1975) jako Drake. Później zagrał Castora w dramatycznym miniserialu kostiumowym BBC Ja, Klaudiusz (1976).

W latach 1998-1999 występował jako Grotti w przedstawieniu Naked z Juliette Binoche w londyńskim Almeida Theatre. W 2008, za rolę Lebiediewa w adaptacji Toma Stopparda sztuki Antona Czechowa Iwanow z Kennethem Branaghem i Tomem Hiddlestonem na West End, był nominowany do Laurence Olivier Award dla najlepszego aktora drugoplanowego. W 2009 zadebiutował na Broadwayu jako Klaudiusz w Hamlecie u boku Jude’a Lawa w roli tytułowej.

Birmingham – miasto (city) i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Nie z tego świata (ang. Supernatural) – amerykański serial z gatunku dark fantasy, stworzony przez Erica Kripkego, wyemitowany po raz pierwszy 13 września 2005 roku przez amerykańską telewizję The WB (od drugiego sezonu przez stację The CW). W Polsce prawa do emisji tego serialu kupił TVN, który w lipcu 2010 zakończył emisję na 4 serii. Serial Nie z tego świata wyprodukowała firma Warner Bros. Television we współpracy z Wonderland Sound and Vision. Producentami wykonawczymi serii są Eric Kripke, Joseph McGinty Nichol oraz Robert Singer. W międzyczasie funkcję tę pełniła również Sera Gamble (w latach 2010–12), która od ósmego sezonu została zastąpiona przez Jeremy’ego Carvera oraz Kim Manners, który zmarł w trakcie produkcji czwartego sezonu.
Praying Mantis (ang. modliszka) – brytyjski zespół rockowy, założony ok. 1978 r. Jest zaliczany do nurtu NWOBHM, obecnie należałoby go sklasyfikować jako melodic rock / melodic metal / twin guitar harmony.
Enigma (z gr. αινιγμα, wym. enigma, pl. zagadka) – niemiecka przenośna, elektromechaniczna maszyna szyfrująca, oparta na zasadzie obracających się wirników, opracowana przez Artura Scherbiusa, a następnie produkowana przez wytwórnię Scherbius & Ritter. Wytwórnia ta została założona w 1918 z inicjatywy Scherbiusa oraz innego niemieckiego inżyniera Richarda Rittera i zajmowała się konstrukcją i produkcją urządzeń elektrotechnicznych, między innymi silników asynchronicznych. Scherbius odkupił prawa patentowe do innej wirnikowej maszyny szyfrującej, opracowanej przez holenderskiego inżyniera Hugona Kocha.
Tom Hiddleston (właśc. Thomas William Hiddleston; ur. 9 lutego 1981 w Londynie) – brytyjski aktor, laureat m.in. Złotego Globu i Laurence Olivier Award, nominowany do dwóch nagród Emmy i Tony Award. Odtwórca m.in. roli Lokiego w Marvel Cinematic Universe.
Anton Pawłowicz Czechow (ros. Антон Павлович Чехов, ur. 17 stycznia/29 stycznia 1860 w Taganrogu, zm. 2 lipca/15 lipca 1904 w Badenweiler, Cesarstwo Niemieckie) – rosyjski nowelista i dramatopisarz.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Reklama