Kenilworth

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kenilworthmiasto w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 7 km na północ od miasta Warwick i 136 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 22 582 mieszkańców. Kenilworth jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Chinewrde.

Birmingham – miasto (city) i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands.Krykiet – sport drużynowy, w którym mecze rozgrywane są między dwiema drużynami po jedenastu zawodników. Pochodzi z Anglii, gdzie podobna gra była znana już na przełomie XIII i XIV wieku.

Nowoczesne Kenilworth jest określane jako „miasto-sypialnia” dla osób dojeżdżających do Coventry, Birmingham i Leamington Spa. Bliskość Uniwersytetu Warwick sprawia, że decydują się osiedlić i dojeżdżać tutaj pracownicy uniwersyteccy.

Transport[ | edytuj kod]

Miasto ma połączenia drogowe i powietrzne: obwodnicę A46 mającą połączenie z lotniskiem w Birmingham. Autostrady M6, M42 i M40 są w odległości 16 km od Kenilworth. Regularne połączenia autobusowe do Coventry i dworców w Leamington Spa i Warwick Parkway.

Port lotniczy Birmingham (ang.: Birmingham International Airport, kod IATA: BHX, kod ICAO: EGBB) – międzynarodowy lotnisko położony 13 km od centrum Birminghamu w Anglii. W 2009 obsłużył 9,1 mln pasażerów.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.

W 2017 ma zostać otwarta nowa stacja kolejowa Kenilworth, z bezpośrednimi połączeniami do Coventry i Leamington Spa.

Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
Warto wiedzieć że... beta

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Golf – sport uprawiany na otwartych trawiastych terenach, polegający na wrzucaniu małej piłki do otworów w ziemi (mających kształt cylindra o średnicy 108 mm) za pomocą uderzeń specjalnymi kijami. Celem gracza jest wrzucenie piłeczki do dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Golf był dyscypliną olimpijską w latach 1900-1904. Ponownie zagości na tej imprezie w roku 2016 w Rio de Janeiro.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
University of Warwick (Uniwersytet Warwick) – brytyjski uniwersytet publiczny mieszczący się w Coventry. Jest usytuowany 13 kilometrów na północ od miasta Warwick.
Sierra Leone – państwo położone w zachodniej Afryce, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Sierra Leone na północy graniczy z Gwineą (652 km), a na południowym wschodzie z Liberią.

Reklama