Katastrofa lotu TransAsia Airways 222

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Katastrofa lotnicza na Tajwanie wydarzyła się 23 lipca 2014 roku. W katastrofie samolotu TransAsia Airways zginęło 48 osób, a 10 osób zostało rannych.

Lista największych Katastrof lotniczych w historii pod względem liczby ofiar. W rankingu ujęto katastrofy w których liczba ofiar przekroczyła 100 osób.Peskadory (chin. trad. 澎湖群島, pinyin Pénghú Qúndăo, Pe̍h-ōe-jī Phêⁿ-ô·-kûn-tó, Wyspy Rybackie od port. pescador – rybak) – należący do Republiki Chińskiej archipelag składający się z 64 wysepek (ze skał magmowych) i raf koralowych znajdujących się w Cieśninie Tajwańskiej.

Katastrofa[ | edytuj kod]

Katastrofie uległ samolot ATR 72-500 należący do linii lotniczych TransAsia Airways, który swój pierwszy lot wykonał 14 czerwca 2000 roku. Samolot wystartował 23 lipca 2014 z lotniska w Kaohsiungu z opóźnieniem ze względu na złe warunki atmosferyczne. W drodze na Magong pilot zgłaszał problemy i poprosił o pozwolenie na lądowanie awaryjne, na które otrzymał zgodę. Przy drugim podejściu samolot znikł z radarów i rozbił się w Magong na wyspie Peskadorów. Na pokładzie samolotu było 4 członków załogi i 54 pasażerów. Spośród wszystkich osób na pokładzie zginęło 48 osób, w tym dwóch cudzoziemców. Katastrofę przeżyło 10 osób.

Kaohsiung (także Gaoxiong, chiń.: 高雄; pinyin: Gāoxióng; pe̍h-ōe-jī: Ko-hiông) – miasto w południowo-zachodnim Tajwanie, nad Morzem Południowochińskim. Ma status miasta wydzielonego. W 2010 roku liczyło 2 773 483 mieszkańców. Główny port handlowy Tajwanu. Ośrodek przemysłu elektronicznego, informatycznego, hutniczego, maszynowego, stoczniowego i petrochemicznego.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Magong (chiń.: 馬公; pinyin: Mǎgōng; pe̍h-ōe-jī: Má-keng) – miasto na wyspie Penghu Dao, w archipelagu Peskadorów należącym do Tajwanu. Dawniej znane pod nazwą Mako. Siedziba powiatu Peskadory (Penghu). W 2010 roku miasto liczyło 57 061 mieszkańców.
Lądowanie awaryjne – określenie stosowane wobec wszelkich odmian lądowań statku powietrznego, w których załoga stosuje procedury awaryjne, w tym lądowania wodnego statków powietrznych konstrukcyjnie doń nieprzystosowanych.

Reklama